אין הקלות לעזה עד שחמאס יחזיר שבויים

למעלה מ-40 ח"כים חתמו על מכתב לראש הממשלה ובו דרישה שלא להקל על אזרחי עזה עד להשבת האזרח וגופות החיילים המצויות בידי חמאס.

ניצן קידר , י' בסיון תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

יותר מ-40 חברי כנסת חתמו על מכתב המופנה לראש הממשלה בנימין נתניהו וקורא לו לסרב לכל יוזמה הומניטרית הקשורה לעזה - עד שחמאס ישחרר את גופות חיילי צה"ל שבידו וכן את האזרחים ששבה.

את המכתב יזם ח"כ בצלאל סמוטריץ' ועד כה חתמו עליו חברים מסיעות הליכוד, הבית היהודי, כולנו, המחנה הציוני, ישראל ביתנו וש"ס. ביהדות התורה עתידים גם כן לחתום על המכתב ועל פי הערכות גם סיעת יש עתיד תצטרף אליו.

מפלגות מרצ והרשימה הערבית המשותפת הודיעו כן הן אינן מעוניינות לחתום או להצטרף ליוזמה.

המכתב אמור לעבור לראש הממשלה בתחילת השבוע הבא.

לקריאת המכתב המלא - לחצו כאן

חברי הכנסת כותבים לנתניהו, "אנו חברי כנסת מכל סיעות הבית קוראים לך לא להסכים ולא לשתף פעולה עם שום הסדר הומניטרי לרצועת עזה ללא השבת גופות חיילינו הדר גולדין ואורון שאול, כמו גם האזרח אברה מנגיסטו. זוהי אחריותנו הנדרשת כלפי חיילי ואזרחי ישראל המשקפת את העמדה המוסרית אותה ישראל מייצגת בעולם".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יוזם המכתב, אומר כי "המחויבות המוסרית שלנו כלפינו לוחמינו בעבר, בהווה ובעתיד לא מאפשרת לנו להסכים לשום הסדר לשיקום הרצועה מבלי שיכלול את החזרת הדר ואורון הביתה לקבר ישראל. אנחנו קוראים לראש הממשלה, חברי כנסת מכל סיעות הבית, קואליציה ואופוזיציה כאחד להתנות כל סוג של הסדר בהשבת הבנים הביתה".