"השמאל יורד מטה מטה"

בשיעור השבועי הסביר הרב מזוז מדוע אין למתוח ביקורת על נתניהו שבירך 'שהחיינו' בטקס חנוכת השגרירות בירושלים ותקף בחריפות את השמאל

חיים לב , י"ג בסיון תשע"ח

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: מוזיאון גוש קטיף

ראש ישיבת 'כסא רחמים' הרב מאיר מזוז הסביר אמש (מוצאי שבת) בשיעורו השבועי מדוע אין למתוח ביקורת על ראש הממשלה שבירך ברכת 'שהחיינו' בטקס חניכת השגרירות בירושלים.

"כעת באו ונטעו את שגרירות ארה"ב בירושלים, אחד הגדולים שם אולי ראש הממשלה, בלי ללבוש כיפה, בירך בשם ומלכות ברוך אתה ה' שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. יש כאלו ידעו רק לומר: "זה אסור! זה ברכה לבטלה, על מה אתה אומר שהחיינו, מה קרה לך...", אבל אני לא אומר כך אלא להיפך".

לדבריו, מדובר בניצוץ יהודי שיש לעודד. "כל ניצוץ של אמונה בליבם של אלה שהם רחוקים מהתורה, זה ניצוץ שיתלבה ויהיה לאור גדול, אתה צריך לעודד, עצם האמונה בדבר, ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".

בדבריו תקף בחריפות את השמאל בישראל. "פעם זה לא היה מודרני להזכיר שם שמים.. עכשיו זרמו הרבה מים, ומזכירים שם שמים, השמאל יורד מטה מטה, ולא יישאר ממנו כלום. לאט לאט כולם יזכירו שם שמים. והשמאלנים המשוגעים יישארו מחוץ למחנה מושבם. הלך הרוח של היום לחזור לאמונה, אנשים חוזרים לאמונה גם מי שלא אומר בפירוש, יש לו בליבו משהו",

"כשיגיע זמן האור הגדול של עם ישראל, כבר לא נצטרך להתפעל שאמריקה העבירה את השגרירות שלה, אדרבא כל אומות העולם יבואו להתחנן: תתנו לנו פינה קטנטנה בירושלים שנשים בה שגרירות, שידעו שכל מה שהם עושים הרעש הוא אפס ותהום לעומת הגדולה של ישראל, וכשנדע את זה ונאמין בזה, הקב"ה יצליח אותנו וישמור ויגן על עם ישראל", הוסיף.