"הכנסת מתעלמת מזמרים חרדים ודתיים"

יו"ר סיעת 'מעורב ירושלמי', אביתר אלבאז, טוען כי אירוע מוסיקלי שצפוי להיערך בכנסת מדיר שלושה מגזרים משמעותיים בירושלים.

חזקי ברוך , י"ג בסיון תשע"ח

להחרים. אביתר אלבאז
להחרים. אביתר אלבאז
צילום: KIM צילום אירועים

יו"ר סיעת 'מעורב ירושלמי', אביתר אלבאז, קורא להחרים את ׳פסטיבל המוסיקה׳ שמתכננת הכנסת לקיים בעוד כשבועיים . זאת, לאור העובדה שברשימת האומנים שיופיעו - נעדרים זמרים ויוצרים חרדים ודתיים.

"קראנו בידיעות אחרונות שהכנסת מתכננת בעוד כשבועיים שני לילות לבנים של הופעות וריקודים לרגל חגיגות ה-70 למדינה. על פי הפרסום מיטב האומנים מהווה ומהעבר יופיעו בפסטיבל הזה. אולם המארגנים שכחו לשלב גם זמרים או יוצרים דתיים וחרדים", טוען אלבאז.

לדבריו, "יו"ר הכנסת טוען שהכנסת שייכת לציבור הבוחרים והאירוע יפגיש ויאחד בין כל קצוות החברה. חבל שהוא ושותפיו להפקה שכחו שלושה מגזרים - חרדים, דתיים וגם הערבים, שאף הם לא זכו לייצוג זמר או זמרת ערבים".

אלבאז, שיתמודד בבחירות המקומיות למועצת העיר ירושלים במסגרת סיעת ׳מעורב ירושלמי׳ קרא למארגנים לתקן את העיוות, "אם לא יעשו כן- אני קורא לציבור ובמיוחד לציבור הדתי והחרדי להחרים את האירוע ולבוא עם המארגנים חשבון ביום הבחירות".

"כואב לי במיוחד ששניים מהאחראים על הפקת האירוע - יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין והשר לענייני ירושלים זאב אלקין הם חובשי כיפות שלא חשבו על הציבור שלהם. כנראה שאנחנו טובים והם נזכרים בנו רק כשזה להצבעה בקלפי", הוסיף אלבאז.