'זועמים על גרפיטי ושותקים מול טרור'

סגן שר הביטחון קובל על הצביעות בשתיקה מול טרור חקלאי לעומת הזעקות מול גרפיטי של 'תג מחיר' ומעריך: בקרוב פתרון לעפיפוני התבערה.

עוזי ברוך , י"ג בסיון תשע"ח

בן דהן במשרדי ערוץ 7
בן דהן במשרדי ערוץ 7
צילום: ערוץ 7

סגן שר הביטחון בביקור הערוץ 7

סגן שר הביטחון, חבר הכנסת הרב אלי בן דהן, התארח היום (ראשון) באולפני ערוץ 7 ובראיון לערוץ התייחס להתמודדות עם הטרור החקלאי הגואה בימים האחרונים ובראשית דבריו הביע תמיהה על שתיקתם של הקובלים על כל גרפיטי לנוכח הטרור החקלאי החמור.

"הם מרימים את קולם על איזה גרפיטי של תג מחיר. פה אלף גפנים ואנחנו שותקים וראשי המדינה שותקים. מדובר בטרור שאסור לשתוק עליו. כיון שאנחנו יודעים מאיפה באו הטרוריסטים, מהכפר קוצרא, צריך לטפל בהם, להגיע אליהם ולהעניש אותם כמו על כל טרור אחר".

באשר לו עצמו אומר סגן השר כי יעלה את הסוגיה בפני הדרגים שמעליו. "אני אמנם לא מפקד הצבא, אבל בוודאי שאני אומר למפקדי הצבא שהדבר הזה צריך טיפול כמו כל טרור אחר. זה טרור שנועד לגרש אותנו מארצנו. הם רואים שאנחנו נאחזים בארץ, בונים אותה, מחזירים את החקלאות ליהודה ושומרון, ולכן כיוון שזה המאבק, על המאבק צריך להחזיר במאבק, לא פחות חזק ולא פחות עם עוצמה כמו על כל טרור אחר".

עוד התבקש סגן שר הביטחון להתייחס לסוגיית ההתמודדות עם טרור עפיפוני התבערה. באשר לדברי השר אריאל לפיהן יש לירות במעיפי עפיפוני הטרור הללו אך לא להרוג אותם, אומר הרב בן דהן כי כל דרך שתבלום את תופעת העפיפונים הללו נצרכת.

"מערכת הביטחון עמלה קשה כדי למצוא פתרונות טכנולוגיים כדי לעצור את העפיפונים הללו. אני מניח שיימצא פתרון טוב שימנע את שריפת שדות החיטה בעוטף עזה. הדבר יימצא בקרוב, אבל מה שחשוב יותר הוא הניסיונות של מחבלי החמאס לחצות את הגבול ולפגוע באזרחים ישראלים, וברוך ה' הצבא מצליח למנוע את זה".

לדבריו אמנם אין מקום לפרסם המלצות לפתיחה באש בתקשורת, אך בהחלט יש מקום להזהיר בפומבי את אנשי החמאס ולהבהיר שכל ניסיון לפגוע בגדר ייתקל בחומה בצורה ובירי שימנע חדירה של מחבל לתחומי ישראל.

ובאשר לגזרה הצפונית אומר סגן השר כי בעקבות מכת האש שהנחית צה"ל על חמישים נקודות של איראן בסוריה "אין ספק שהתשתית שאיראן בנתה לעצמה במרחבי סוריה כדי שמתוכם תוכל לבצע פיגועים נגד ישראל, התשתית הזו נפגעה אנושות".

"אין לי ספק שאיראן מבינה היום שעל כל ניסיון, גם הקטן ביותר שלה, להפר את השקט ולפגוע בחיילים או אזרחים היא תיענה במכת נגד חריפה מאוד", ובהתייחס לדברי הרהב של מזכ"ל החיזבאללה, השייח' נסראללה, על הניצחון הצפוי לאנשיו במערכה מול ישראל אם זו תפתח במערכה, הוא אומר: "נסראללה הוא תמיד גיבור גדול שמתרברב מתוך מקלט עמוק באדמה. הוא אפילו לא מעז להוציא את פניו מעל פני האדמה, אז אנחנו מבינים שלהתרברבות הזו אין מאחוריה שום דבר".