מחזקים את מעמדם של בתי הדין הרבניים

מנכ"ל המשרד לשירותי דת נפגש עם מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב דוד מלכה. "אני שמח למצוא אוזן קשבת ושיתוף פעולה''.

חיים לב , י"ג בסיון תשע"ח

פועלים יחד
פועלים יחד
צילום: דוברות המשרד לשירותי דת

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס נפגש עם מנכ"ל בתי הדין הרבניים הרב דוד מלכה.

במהלך הפגישה הועלתה לדיון סוגיית השוואת מעמדם של בתי הדין הרבניים לבתי המשפט לענייני משפחה - תהליך אותו מלווה עו"ד פלוס מתוקף תפקידו כיו"ר הוועדה להשוואת מעמדם של בתי הדין הרבניים.

כזכור לפני כשלושה חודשים נבחר הרב דוד מלכה לתפקיד מנכ"ל בתי הדין הרבניים. ורק לפני כחודש נכנס לתפקידו לאחר שהמנכ"ל היוצא עו"ד שמעון יעקובי חזר לתפקידו כיועץ המשפטי להנהלת בתי הדין הרבניים.

עו"ד פלוס סקר בפני הרב מלכה את פעילות הוועדה המיוחדת שהוא עומד בראשה ואת ההישגים שכבר באים לידי ביטוי בבתי הדין הרבניים.

עו"ד ארז מלול, רמ"ט מנכ"ל המשרד לשירותי דת, הציג בפני הרב מלכה את החקיקה אותה מקדם המשרד למען בתי הדין הרבניים, נושאים שקודמו בהתאם לבקשתם של הדיינים. עוד הוחלט כי יקודמו תקנים נוספים לדיינים ב-2019.

"אני שמח למצוא אוזן קשבת ושיתוף פעולה אצל מנכ"ל המשרד לשירותי דת ולהיווכח כי הוא רואה עין בעין את פעילות הנהלת בתי הדין הרבניים ושואף לקידומם", אמר הרב מלכה מנכ"ל בתי הדין הרבניים.

"בפגישתי הראשונה עם עו"ד עודד פלוס אצל מרן הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף ראיתי שיש לנו שותף וידיד אמת לפעילות המבורכת המתבצעת על ידי בתי הדין", הוסיף.

בתום הפגישה סוכם שעו"ד פלוס ימשיך לקדם את מסקנות הוועדה מול משרדי האוצר והמשפטים. כמו כן כחלק מהעמקת הקשר בין המשרד לשירותי דת להנהלת בתי הדין הרבניים תוכננו סיורי עבודה מקצועיים בבתי הדין.