סמוטריץ' על השוטרים ביצהר: "אפסים''

חבר הכנסת מהבית היהודי תקף את המשטרה שלדבריו מבצעת אכיפה מוגברת רק כלפי יהודים. "חזקים על מתנחלים".

עדו בן פורת , י"ג בסיון תשע"ח | עודכן: 21:15

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) השתלח הערב (ראשון) במשטרת ישראל וטען כי היא מבצעת אכיפה מוגברת רק כלפי מתיישבים יהודים.

בתגובה להימצאות ניידות תנועה רבות ביישוב יצהר צייץ סמוטריץ' בטוויטר ''מתפלל ליום שלמשטרת ישראל יהיה אומץ לאכוף כך את החוק והריבונות בישובים הבדואים והערבים בנגב ובגליל. חזקים על מתנחלים. אפסים''.

איש התקשורת ד"ר יועז הנדל לא אהב את התבטאותו של סמוטריץ' והזכיר לחבר הכנסת כי ''האפסים שומרים על החיים שלך בזמן שאתה מלהג בכנסת. לא רציני בצלאל''.

ח"כ סמוטריץ' לא התנצל והשיב, ''אז זהו שלא יועז, האפסים במקום לשמור על החיים שלך ושלי ושל שאר אזרחי ישראל מבצעים תג מחיר נגד תושבי ישוב שלם כבר כמה ימים וממררים את חיי תושביו בבריונות שאין לה דבר וחצי דבר עם חוק או סדר.

''כשמגיע אני יודע לפרגן ושצריך גם לבקר. וכן, גם במילים קשות. כי למציאות קשה צריך מילים קשות", הסביר.

תגובת משטרת ישראל: ''צר לנו על התבטאויות מעין אלה, של נבחרי ציבור, מול קהילת השוטרים משרתי ציבור, שמסכנים את חייהם יום יום ושעה שעה לצורך השמירה על בטחון הציבור ומשלמים בגופם ואף בחייהם לא פעם, מתוך שליחות עמוקה. משטרת ישראל, הנוגעת יום יום בעצבים החשופים של החברה הישראלית, תמשיך בשליחותה מתוך ענייניות, מקצועיות ושוויוניות''.