מחבלי חמאס לא יצפו במונדיאל

השר ארדן הודיע לשב"ס: אין לי כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל בשעה שגופות חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים.

עדו בן פורת , י"ג בסיון תשע"ח

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (הליכוד), הורה הערב (ראשון) לשירות בתי הסוהר למנוע ממחבלי החמאס הכלואים בישראל את הצפייה בשידורי המונדיאל.

"אין לי כוונה לאפשר למחבלי החמאס לצפות במונדיאל, בשעה שגופותיהם של חיילינו מוחזקות בעזה ביחד עם אזרחינו החטופים", אמר ארדן.

''מי שהוציא את עצמו ממשפחת העמים ודבק בתרבות של רצח וטרור, לא אמור ליהנות מתחרות ספורט בינלאומית שמחברת עמים שונים ברחבי העולם", הדגיש השר לביטחון הפנים.

ארדן הנחה את נציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר עפרה קלינגר, למנוע מאסירי חמאס לצפות בטורניר המונדיאל שיתקיים בחודש יוני הקרוב.

בישיבה שכינס היום השר ארדן, השתתפו גם הגורמים המשפטיים הרלוונטיים, והוחלט לבחון את האפשרות המשפטית לשנות את התקנות הקיימות כיום, כך שיתאפשר למנוע צפיה בטלוויזיה ובערוצים ספציפיים מכלל האסירים הביטחוניים, מצב שאינו מתקיים כיום בהתאם לדין.

הנחיית השר התקבלה במטרה להכביד את הלחץ על אסירי חמאס ובתיאום עם מתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, וזאת בשעה שגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל מוחזקות בידי ארגון הטרור, ביחד עם אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שנחטפו לרצועה.