על הכוונת של המשטרה: טלפון סלולארי

קצין משטרה ביצהר הציע לשוטר תנועה להחרים טלפון של צעיר יהודי רק כי תיעד את האכיפה המוגברת כלפי המתיישבים. צפו בתיעוד

עדו בן פורת , ט"ו בסיון תשע"ח

שוטר תנועה בכניסה ליצהר
שוטר תנועה בכניסה ליצהר
צילום: צבי סוכות

המשטרה ממשיכה באכיפה המוגברת כלפי תושבי יצהר בשומרון וטוענת כי הדבר נועד לשמירה על ביטחון המתיישבים, אולם תקריות שתועדו בימים האחרונים מעלות תמיהה האם לא עדיף להשקיע את המשאבים הרבים למאבק בטרור הערבי.

צבי סוכות, פעיל ימין ומנכ''ל תנועת ''עוצמה יהודית'', הגיע אתמול (שני) לתעד את שוטר התנועה שהוצב בכניסה ליישוב יצהר, ושאל את השוטר ''למה דווקא ביצהר?'' הוחלט למקום ניידת תנועה ולא בכפר חווארה הסמוך.

''כי לי בא לעשות מחסום ביצהר בש.ג.", השיב השוטר. בשלב זה הגיע למקום קצין משטרה ברכב שהציע לשוטר להחרים את הטלפון של סוכות רק כי צילם את הפעילות במקום.

''אם בטלפון הזה יש חומר שצריך אותו לחקירה, יש בו חומר שאפשר להחרים אותו, תחרים אותו", אמר הקצין לשוטר והמשיך בנסיעה.

תגובת דוברות המשטרה טרם נמסרה

אתמול הכחישו במשטרה את טענות תושבי יצהר על אכיפת מוגברת כלפיהם בשבועות האחרונים, אכיפה שעלתה לכותרות רק לאחר שח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) כינה את השוטרים ''אפסים'' ו''חזקים על מתנחלים''.

בתגובה לשאלת ערוץ 7 מדוע ישנן ניידות משטרה רבות ביצהר, נמסר מדוברות מחוז ש"י כי ''משטרת ישראל פועלת ברחבי יו"ש ובכלל זה גם באזור יצהר, במשימות לאכיפת החוק, מתן שירות לאזרחים ופעילות להגברת תחושת הביטחון.

"כך למשל בחודש האחרון, התקיימו ברחבי יו״ש מבצעי אכיפת תנועה מוגברים שבמהלכן ניתנו למעלה כ-1,000 דוחות תנועה בממוצע לשבוע, לכלל הנהגים המשתמשים בכביש והמסכנים את ציבור משתמשי הדרך. בנוסף, במהלך השבועות האחרונים קיימה המשטרה ביהודה ושומרון מבצע שבמהלכו הוקמו מחסומים לאיתור ותפיסת רכבים אלו המוחזקים שלא כדין.

"משטרת ישראל לא תרתע מביקורת מופרכת מעין זו, ותמשיך בפעילותה החשובה במטרה לשמור על שלטון החוק ולאכוף את החוק בכל מקום ובכל זמן", אמרו במשטרה.