נס בגן הילדים
28 פצמ"רים לעבר ישראל

רצף אזעקות נשמע לפני השעה שבע בבוקר במועצות שער הנגב, אשכול ושדות נגב, עקב שיגור 25 פצצות מרגמה. הירי לעבר ישראל נמשך גם אחר כך

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

הרקטה הבוקר בגן הילדים
הרקטה הבוקר בגן הילדים
צילום: ידידה הרוש/TPS

תושבי עוטף עזה התעוררו הבוקר (שלישי) לרצף ממושך של 24 אזעקות שנשמע לפני השעה שבע בבוקר. התושבים נכנסו למרחבים המוגנים.

מערכת כיפת ברזל הופעלה ליירוט מטח הרקטות ששוגר לעוטף עזה. ההסעות לבתי הספר בכמה יישובים באשכול הופסקו לזמן קצר וחודשו - הלימודים כסדרם.

זוהו נפילות בתוך שני יישובים במועצה אזורית אשכול וכן נפילות בשטחים פתוחים, ללא נפגעים. לא ידוע על נזק. טנקים של חטיבה 7 ירו פגזים לעבר עמדות תצפית של חמאס.

בנוסף, רקטה התפוצצה בחצר של גן ילדים ביישוב במועצה אזורית אשכול. ללא נזק. לא היו ילדים בגן בזמן הנפילה. הלימודים מתקיימים כרגיל בכל מוסדות החינוך במועצה.

סמוך לשעה 8:00 נשמעה אזעקת "צבע אדום" נוספת במועצת אשכול, בעקבותיה זוהו שתי נפילות של פצצות מרגמה בשטחים פתוחים. שעה וחצי לאחר מכן נשמעה עוד אזעקה במועצת אשכול ופצצת מרגמה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.

במערכת הביטחון מסכמים ומציינים כי בוצע מטח של כ-28 פצצות מרגמה לעבר מספר מוקדים בשטח מדינת ישראל. מרביתן יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

רקטה שהתפוצצה בעוטף עזה, הבוקר
צילום: דוברות המשטרה

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, מדווח בראיון לערוץ 10 כי ממערכת הביטחון נאמר לו כי הירי מהרצועה מגיע מאנשי הג'יהאד האסלאמי וזאת כתגובה לפעילות צה"ל אתמול נגד מתפרעי הגדר שחדרו לשטח ישראל, נורו ונהרגו.

במערכות הצבאית והאזרחית מרגיעים את הגזרה במגמה להשיב את התושבים לשגרה. יצוין כי הירי מגיע לאחר כעשרה שבועות בהן לא היה ירי רקטי לעבר ישראל.

גם אמש נשמעה אזעקה בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב. זאת לפני שכמה קליעים פגעו במבנים ובכלי רכב בשדרות. לא היו נפגעים.

ידידה הרוש/TPS