יוסי דייטש יתמודד על ראשות העיר?

סיעת יהדות התורה מעדיפה מועמד חרדי לראשות עירית ירושלים אולם המועמד החרדי עדיין בודק את ההיתכנות לניצחון

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

יוסי דייטש
יוסי דייטש
צילום: Flash 90

המירוץ על ראשות עירית ירושלים מתלהט ולמרות שמדובר פחות מחצי שנה לפני הבחירות, עדיין לא ברורה תמונת ההתמודדות.

סיעת יהדות התורה, במיוחד הפלג החסידי שבה, מעדיפה מועמד חרדי לראשות עירית ירושלים בדמות איש 'שלומי אמונים' וסגן ראש העיר יוסי דייטש. אולם הוא עצמו עדיין בודק היתכנות לניצחון.

אמש נועד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן עם ראש הממשלה נתניהו והבהיר לו כי בעדיפות ראשונה הם יבחרו להעניק תמיכתם למועמד החרדי. במידה ולא יהיה מועמד חרדי, הרי שההחלטה תיפול רק בסמיכות לבחירות.

"אם יוחלט להציג מועמד חרדי – נתמוך בו לראשות עיריית ירושלים. אם לא – נביא את השאלה ואת המועמדים לגדולי ישראל להכרעתם, לא לפני חודשיים לפני הבחירות", אמר ליצמן לנתניהו.

דברים ברוח זו השמיע הבוקר ח"כ מנחם אליעזר מוזס. "יוסי דייטש מועמד מועדף אולם ההחלטה תתקבל רק ברגע האחרון" אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

בתווך השר זאב אלקין ממתין להכרעת נתניהו שתתקבל ככל הנראה בימים הקרובים. נתניהו מעדיף את אלקין בממשלה לצידו אולם הוא הבהיר לראש הממשלה כי הוא מעוניין להתמודד.

מי שקוצר את פירות הספקנות והלחצים הפוליטיים הוא משה ליאון הנתמך על ידי השר אביגדור ליברמן וככל הנראה אף על ידי יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. במידה ואלקין לא יתמודד, הרי שסיכוייו להעפיל לראשות העירייה נראים סבירים יותר.