אוסטריה מקצצת תשלום למהגרים

ממשלת הימין הקיצוני באוסטריה ממשיכה להילחם בהגירה למדינה: תקצץ את התשלום החודשי וההטבות למהגרים במטרה למנוע כניסת מהגרים נוספים

ניסן צור , ט"ו בסיון תשע"ח

העיר וינה שבאוסטריה
העיר וינה שבאוסטריה
צילום: ISTOCK

הממשלה באוסטריה, בראשותו של הקנצלר סבסטיאן קורץ, אישרה תכנית חדשה לפיה יקוצצו התשלומים וההטבות למבקשי מקלט ומהגרים, במיוחד אלו שאינם עושים מאמץ להשתלב בחברה וללמוד את השפה הגרמנית.

על פי החוק החדש, התשלום למהגר או מבקש מקלט באוסטריה יעמוד על 563 יורו מדי חודש, אך יוגדל עד לסך של 863 יורו במידה והמהגר עבר בחינה בשפה הגרמנית והוכיח רצון אמיתי להשתלב בחברה האוסטרית.

כמו כן יקוצצו ההטבות הסוציאליות המוענקות למהגרים, ואלו יצטרכו להוכיח כי התגוררו באוסטריה לפחות חמש שנים במהלך שש השנים האחרונות.

"חופש הקיום הוא החופש לעבוד בכל אירופה, לא החופש לחפש את מערכת ההטבות הסוציאליות הטובה ביותר. למעלה מחצי מסכום ההטבות הסוציאליות המוענקות בוינה מועברות לידי זרים. מדובר בצעד בכיוון הנכון", אמר הקנצלר קורץ.

החוק החדש הוא צעד נוסף במלחמה של ממשלת אוסטריה החדשה, בה נכללת גם "מפלגת החרות" האוסטרית שחרתה על דגלה התנגדות למהגרים. בחודש אפריל האחרון הציעה הממשלה צעדים נוקשים יותר נגד המהגרים, בהם אפשרות לכוחות הביטחון להחרים ולבדוק טלפונים ניידים, בדיקת הרישום הפלילי שלהם, גירוש מהיר יותר לאלו שביצעו עבירה פלילית ועוד.

בימים האחרונים קרא הקנצלר קורץ לשלוח חיילים ממדינות אירופה "לבצע פטרולים במדינות צפון אפריקה על מנת לעצור את התושבים המקומיים המבקשים להגר למדינות אירופה", כדבריו.

בחודש מרץ האחרון דחה בית המשפט החוקתי באוסטריה את דרישת הממשלה לעצור את תשלומי ההטבות הסוציאליות לחמש שנים למהגרים שלא יעברו מבחן בשפה הגרמנית.