מטחי רקטות לעבר ישראל
"תקיפה מאסיבית ועוצמתית"

צה"ל תקף מנהרת טרור שחדרה 900 מטרים מגבול רצועת עזה לעומק מדינת ישראל. בנוסף צה"ל תקף 30 מטרות של הג'יהאד האיסלמי.

קובי פינקלר , ט"ו בסיון תשע"ח | עודכן: 16:19

מנהרת תופת
מנהרת תופת
צילום: דובר צה"ל

המנהרה שהופצצה היום

צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב וכלי טיס נוספים למעלה
מ- 35 יעדי טרור בשבעה מתחמי טרור השייכים לארגוני חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בשטח רצועת עזה.

שישה מתחמים צבאיים נתקפו ובהם אתרי אחסון אמצעי לחימה, מטרות ימיות ומפקדות טרור.

במסגרת התקיפה נוטרלה מנהרת טרור התקפית של חמאס במרחב מעבר כרם שלום. מדובר במנהרת טרור שיוצאת מרצועת עזה, חודרת למצרים ומשם חוצה לשטח ישראל.

מצה"ל נמסר כי המנהרה דו שימושית ומיועדת לצורכי טרור ולהעברת אמצעי לחימה לשטח מצרים. המנהרה אותרה בשלבי חפירה בסמיכות למעבר כרם שלום, בו עוברות סחורות רבות לתושבי הרצועה. זוהי המנהרה השנייה המנוטרלת באזור מעבר כרם שלום, והעשירית מאז אוקטובר האחרון.

התקיפות בוצעו בהמשך למטח פצצות המרגמה ששוגר על-ידי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני לעבר יישובי עוטף עזה הבוקר.

פנים המנהרה

"מדובר בפעולת טרור חמורה, מסוכנת ומתוזמנת כנגד אזרחים וילדים. ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני הוא ארגון טרור מוכוון אידיאולוגיה ומימון איראניים ובשיגורים היום השתמש באמצעי לחימה מתוצרת איראן.

בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים פועל ארגון הטרור חמאס במטרה להפוך את מרחב הגדר לאזור טרור ולחימה. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל או בריבונותה, וימשיך לפעול בנחישות כנגד טרור מכל סוג. בצה"ל רואים בחומרה את התקיפה הבוקר ורואים בארגון הטרור חמאס האחראי לכל המתרחש בעזה וממנה", נאמר בהודעת צה"ל.

במרחב עוטף עזה יש להימצא בסמיכות למרחבים מוגנים, בהתאם לזמני המיגון. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיתעדכנו ככל שיידרש.

"צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מעל ומתחת לקרקע. צה"ל ימשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל. צה"ל ערוך למגוון תרחישים", נאמר.

במערכת הביטחון אומרים כי החמאס הוא זה שיקבע מה שיהיה בימים הקרובים ואם יהיו שיגורים נוספים הצבא ערוך לכל תרחיש. "מרסנים שהיו בחודשים האחרונים לא היו הבוקר, ויחד עם זה החמאס לא מעוניין בהתדרדרות והכל יבחן בשטח", אומרים בצבא.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר "היום בצהריים תקפנו תשתיות טרור, כולל מנהרה נוספת, ברחבי עזה בצורה מאסיבית ועוצמתית. חמאס והג'יהאד האיסלאמי כבר משלמים מחיר כבד והחשבון רק הוגש להם. אין לנו שום כוונה לעבור לסדר היום או להכיל את האירוע."