11 שנות מאסר לשודד ה"טודו-בום"

בגזר הדין ציין השופט לוי את חומרת מעשי השוד בהם הודה בר בן סעדון, והדגיש שלו מדובר במעידה חד פעמית אלא בשרשרת מעשים.

תגיות: שוד מאסר
ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, מרדכי לוי, גזר 11 שנות מאסר בפועל על בר בן סעדון, אשר יחד עם בת זוגו יובל מוצפי זכו לכינוי "שודדי הטודו-בום"

בן סעדון בן ה-27 הודה במסגרת הסדר טיעון בתשעה מעשי שוד אותם ביצע יחד עם בת זוגו, והורשע בעבירות של שוד בנסיבות מחמירות וגניבה.

בפסק הדין כתב השופט לוי, "אין מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, כי אם בתשעה מעשי שוד שונים, אשר בוצעו תוך תחכום ותכנון מוקדם. הנאשם השתמש בכלי רכב שונים, הוא הסווה את לוחיות הרישוי שלהם באמצעות לוחיות רישוי שגנב מרכבים חונים, ודאג ללבוש בגדים כהים, לחבוש קסדה ולהצטייד בכפפות על ידיו. מעשי השוד נפרשו על פני כחמישה חודשים, אשר במהלכם ניסתה משטרת ישראל לתפוס את הנאשם ללא הצלחה".

השופט הוסיף, "בטרם פנה הנאשם לכספרים/יות הוא שלף אקדח אוויר שנשא עמו, ובחלק מהמקרים הוא אף כיוון אותו כלפי הכספרים/יות. מחד גיסא – אין מדובר באקדח שבכוחו להמית; אך מאידך גיסא – האקדח נחזה להיות אקדח המסוגל להמית ונקל לתאר את האימה והבהלה שאחזו בכספרים/יות ובנוכחים במקום".

"גם אם הנאשם רצה להימנע מפגיעה פיזית במאן דהוא, ניסיון החיים מלמד, למרבה הצער, שאירועי שוד עלולים להסתבך ולהסתיים בתוצאות טראגיות", הדגיש השופט.

עורכות הדין גיל קרן וליה קוק מפרקליטות מחוז ת"א מסרו בתום הדיון: "ביהמ"ש גזר על הנאשם 11 שנות מאסר בפועל, 50 אלף ₪ קנס, פיצוי בסך 5000 ₪ לכל כספר וחילוט של 56 אלף ₪, רכב ופלאפון. ביהמ"ש קבע כי לא מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, אלא במעשי שוד שונים שבוצעו תוך תחכום ותכנון מוקדם. הנאשם שדד סכום כסף גדול שלא הוחזר וגרם לטראומה בקרב הנוכחים בסניפי הבנק והדואר השונים ששדד. הנאשם ירצה שנות מאסר רבות מאחורי סורג ובריח."