תקרית התפילין: האישה שצולמה מגיבה

פרופ' פנינה פרי שגידפה את מניחי התפילין: מפיץ הסרטון החלקי והמעוות החליט לעשות לי שיימינג כשהוא מעלים את החלק הראשון של האירוע.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

 תפילין
תפילין
Thinkstock

הפרופסור פנינה פרי שגידפה את מניחי התפילין בשדה התעופה בן גוריון, מציגה הערב (שלישי) את גרסתה לאירוע שתועד והופץ ברשתות החברתיות.

''התפרצתי לאחר שצעקו עלי 'חבל שהיטלר לא רצח אותך ואת כל משפחתך'", סיפרה פרי לערוץ 20, ''אני המומה וכואבת מהצורה המעוותת והחד צדדית שבה הוצגתי. נפלתי קורבן לשיימינג אישי מהסוג הנבזי ביותר''.

פרופ' פרי הציגה את גרסתה לאירוע כפי שהתרחש מנקודת מבטה: ''המתנתי בנמל התעופה בן-גוריון להמראה, ישבתי ופתאום הגיעו שני גברים והתחילו להניח תפילין ממש מעל לראשי. ביקשתי בנימוס הרב ביותר, עם כל הכבוד שאני מייחסת להנחת תפילין, לאפשר לי את המרחב הפרטי שלי.

''בתגובה הותקפתי על ידי השניים בצורה הנוראית ביותר, צעקו עלי שאזוז מהמקום וקיללו אותי גם במשפט: 'חבל שהיטלר לא רצח אותך ואת כל משפחתך'. כבת למשפחה שרבים ממנה ניספו בשואה ושגדלה בצל השואה מרבית שנותיה, משפט זה הוא שגרם לי להתפרצות.

''מפיץ הסרטון החלקי והמעוות החליט לעשות לי שיימינג כשהוא מעלים את החלק הראשון של התפתחות האירוע''.

פרופ' פרי הדגישה, ''אני לא נגד ערכי הדת, ומאמינה שאיש באמונתו יחיה, אבל הנסיון לומר לי שחבל שלא הרגו אותי ואת משפחתי בשואה גרמה לי להגיב בחריפות, במיוחד כשהיא באה מבני עמי ובישראל.

''בוודאי שאני מתנצלת על הצורה שבה יצאתי מכליי אבל אני גם מצפה להתנצלות על הדברים הנוראים שהוטחו בי וגרמו לי להתפרץ'', אמרה.