"אנחנו נמצאים הכי קרוב לסף מלחמה"

השר ישראל כץ מעריך: לקראת הערב תהיה החרפה במצב. השר אביגדור ליברמן: כל מקום שממנו יורים לישראל הוא יעד לגיטימי לתקיפת צה''ל.

אורלי הררי , ט"ו בסיון תשע"ח

רקטה שהתפוצצה בעוטף עזה
רקטה שהתפוצצה בעוטף עזה
צילום: דוברות המשטרה

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הערב (שלישי) להסלמה בדרום והבהיר כי צה''ל לא יהסס לתקוף כל מקום שממנו נורו רקטות לעבר ישראל.

''כל מקום שממנו ארגוני הטרור יורים לשטח ישראל הוא יעד לגיטימי לתקיפת חיל האוויר על כל המשתמע מכך. אני מבקש בשם כל עם ישראל לשבח את חיילי ומפקדי צה"ל על המסירות והנחישות ואת תושבי עוטף עזה על עמידתם האיתנה. נפעל בכל דרך להבטיח ביטחון ושקט לאזרחי ישראל", אמר ליברמן.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ אמר בראיון לגלי צה''ל כי "אנחנו נמצאים הכי קרוב לסף מלחמה מאז מבצע צוק איתן - אנחנו לא מעוניינים בזה וגם הצד השני לא, אבל יש לנו קו אדום". הוא הדגיש: "לקראת הערב תהיה החרפה במצב".

דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, אמר כי "החמאס מנסה להטות את האזרחים מכעס עליו לכעס כלפי ישראל משום שהוא איבד שליטה על התושבים בתוך הרצועה. החמאס נכשל מתחת לקרקע ועכשיו הוא מנסה להצליח מעליה".

עוד הוסיף דובר צה''ל "אין לנו שום כוונה להשלים עם ההתקפה הזו ובכוונותינו להחזיר שקט לאזור עוטף עזה - הפעולה שלנו רחבה מאוד והיא תמשיך ככל שתידרש".

משרד החינוך ביטל טיולים וסיורים שהיו אמורים להתקיים בטווח של עד 15 קילומטרים מרצועת עזה.

מוקדם יותר הערב קיימו הרמטכ''ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מפקד פיקוד הדרום אלוף אייל זמיר ומפקד אוגדת עזה תת-אלוף יהודה פוקס, הערכת מצב ברצועת עזה בעקבות ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

כמו כן התקיים מפגש עם ראשי הרשויות באזור רצועת עזה. בפגישה נכחו ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, ראש מועצת שער הנגב אלון נתן שוסטר וראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג׳ון.

במסגרת המפגש עדכנו המפקדים את ראשי הרשויות בעיקרי הערכת המצב ודנו במוכנות הישובים והעורף האזרחי. הרמטכ''ל הביע את הערכתו הרבה למנהיגות ולחוסן האזרחי שמפגינים ראשי הרשויות והאזרחים באזור רצועת עזה.