ריבלין:
נגדע את מבקשי רעתנו

נשיא המדינה התייחס להסלמה בדרום בטקס האזכרה למלחמת שלום הגליל: "לא נשלים עם טבעת הטרור האיראנית המהדקת את אחיזתה בצפון ובדרום".

חזקי ברוך , ט"ו בסיון תשע"ח

ריבלין ופרופ' ישראל אומן שבנו נפל בשלום הגליל
ריבלין ופרופ' ישראל אומן שבנו נפל בשלום הגליל
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, נשא דברים הערב (שלישי) בטקס האזכרה לחללי מלחמת שלום הגליל שהתקיים בהיכל הזיכרון בהר הרצל.

בטקס השתתפו גם שר התיירות יריב לוין וסגנית יו"ר הכנסת נאווה בוקר.

"בתקופה האחרונה מדינת ישראל עומדת פעם נוספת בפני אתגרים בגבולה הצפוני והדרומי", אמר הנשיא בדבריו והדגיש: "לא נוכל להשלים עם טבעת הטרור האיראנית, המהדקת את אחיזתה בצפון ובדרום. אין מדובר כאן עוד על שלום הגליל בלבד, אלא בשלום ישראל, בשלומם של כל אזרחי ישראל.

''כאז כן היום, ממשלת ישראל נוקטת בכל מהלך אפשרי על מנת למנוע מלחמה, על מנת להוכיח שיש ברירה. במהלכים דיפלומטיים, במהלכים חשאיים, בהרגעה מזה ובביסוס ההרתעה מזה".

הנשיא התייחס להסלמה בדרום, "רק הבוקר בעת שילדינו בעוטף עזה צעדו לבתי הספר ולגנים, נורתה עליהם אש. איננו עומדים רק בפני טרור עפיפונים או ניסיונות עממיים לפרוץ את גדר המערכת, יש כאן מערכה גלויה עם ארגוני טרור הפועלים בתמיכת איראן, ומטרתם פגיעה מתמשכת בביטחון ישראל. אנחנו נחושים להגן על גבולותינו, על שגרת חיינו ועל חיי אזרחינו ולגדוע את ידי המבקשים רעתנו.

''אני רוצה לחזק את ידי תושבי עוטף עזה, שנמצאים בעיצומה של מערכה מתמשכת, על שדותיהם, על שגרת יומם, על בטחון בני משפחותיהם. אנחנו שואבים מכם כוח עוצמה ואמונה בצדקת הדרך. איננו חפצים במלחמה, אך אם זו נכפית עלינו אנחנו נהיה ערוכים לה. בחזית ובעורף".

בסיום דבריו פנה הנשיא אל המשפחות ואמר: "חברים לנשק, משפחות יקרות. מלחמת לבנון הראשונה זכורה לכולנו בגלל הגבורה, בגלל העוז, בגלל מסירות הנפש, בגלל התושייה, בגלל הרעות ובגלל הקרבות הקשים, שחלקם נותרו איתנו כפצע פתוח. עודנו מחויבים לעשות הכל כדי למצוא כל בדל מידע על נעדרי צה"ל ולהביא לקבר ישראל את חללינו שמקום קבורתם לא נודע. יהי זכר הנופלים ברוך, ותהא נשמתם צרורה בצרור החיים ובלב העם מדור לדור''.