דני דנון דורש: לגנות את חמאס

השגריר דנון למזכ"ל האו"ם ולחברות מועצת הביטחון: "עליכם לגנות ללא סייג את החמאס ולהטיל עליו את האחריות לאירועי הטרור''.

עוזי ברוך , ט"ו בסיון תשע"ח

דני דנון
דני דנון
צילום: הלל מאיר/TPS

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, פנה היום (שלישי) למזכ"ל האו"ם ולחברות מועצת הביטחון בקריאה לגנות את ארגון החמאס על התקפות הטרור חסרות הרסן על ישובי עוטף עזה.

דנון כתב בפנייתו כי "לאורך כל היום, ארגון הג'יהאד האסלאמי וארגוני טרור נוספים מרצועת עזה, ירו עשרות רקטות ופצצות מרגמה לעבור אזרחי מדינת ישראל, כל זאת באחריותו של ארגון החמאס".

השגריר דנון הוסיף כי "במשך שבועות הזהרנו שההפגנות האלימות לאורך הגדר עם עזה, שכללו מטעני נפץ וירי של נשק לעבר כוחות הביטחון, לא היו מחאות ספונטניות, אלא חלק מהתקפה אלימה מתואמת נגד מדינת ישראל.

''הפגזים והטילים שנורו על אזרחנו אינם מותירים ספק באשר לכוונות האמתיות של אלה שהסיתו, עודדו ואף שילמו על אותם הפגנות מתמשכות. למען החזרת השקט והגנה על אזרחים משני צדי הגדר, אני קורא לכם לגנות את חמאס ולהטיל את האחריות על אירועי הטרור עליהם", הוסיף דנון.

גם יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג פנה למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בדרישה שישמיע גינוי פומבי של פעולות ארגוני הטרור ברצועת עזה נגד ישראל.

הרצוג כתב כי "אם הקהילה הבינלאומית לא תשמיע את קולה בתגובה למתקפה של היום על אזרחים ישראלים, היא עלולה לסכן את תחושת העונש של חמאס, ולתת לחמאס תמריץ נוסף לגרור אותנו לסכסוך לא רצוי, מיותר ויקר".