''תעלול יחצני זול על גב תושבי איתמר"

במועצה האזורית שומרון קראו לתושבי איתמר להתחסן נגד חצבת אך מדגישים כי בניגוד לטענת משרד הבריאות, רוב התושבים מחוסנים.

ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

המועצה האזורית שומרון קראה היום (שלישי) לתושבי איתמר להתחסן נגד חצבת, לאור איום משרד הבריאות לחסן את התושבים בכפייה.

לאחרונה אובחנו שישה תושבי איתמר כחולים בחצבת, ובעקבות כך נקראו עשרות תושבים שבאו עמם במגע להתחסן. משרד הבריאות הזהיר כי איתמר הוא יישוב של "מתנגדי חיסונים" אך במועצת שומרון טוענים כי מדובר בהשמצה ללא כל בסיס.

במועצה משוכנעים כי רוב מוחלט של תושבי איתמר מחוסנים. ''המכתב הדרקוני אותו מיען משרד הבריאות לתושבים - ומיד לאחר מכן הפיץ לתקשורת - אין בו דבר מלבד תעלול יחצני זול על גביהם של תושבי איתמר", אמרו במועצת שומרון.

''אנו מצפים ממשרד הבריאות, האחראי על הנושא, לפעול לעצירת התפרצות המחלה ולא להסתפק בכתיבת מכתבים וראיונות לתקשורת", הוסיפו במועצה האזורית.

''המועצה בכל מקרה תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות, על מנת לדאוג לבריאות תושביה. המועצה קוראת למעטים שטרם קיבלו חיסון להגיע להתחסן, וקוראת למשרד הבריאות לפעול לעצירת התפרצות המחלה לאלתר'', נמסר ממועצת שומרון.

דובר הישוב איתמר מסר בתגובה: ''צר לנו שרופא הנפה מטעם משרד הבריאות בחר לשלוח לגורמים שונים מכתב המשמיץ את תושבי איתמר ללא כל בדיקה וביסוס. רוב ככל תושבי הישוב איתמר מתחסנים דרך קבע ועד כה על פי הידוע לנו התגלה מקרה חצבת רק במשפחה אחת בה תינוקת בת חצי שנה, שאינה בגיל החיסון (החיסון ניתן בגיל שנה) נדבקה והדביקה את אמה אשר לא הייתה מודעת לכך שבילדותה לא חוסנה.

''יתכן שרופא הנפה מודאג בשל מקרים שהתגלו בישובים הסמוכים לאיתמר ומשוייכים אליה מוניציפאלית אולם סיור קצר בשטח היה מעמיד אותו על טעותו לו היה בוחר לפעול כפי שמצופה ממנו ולהגיע לשטח עליו הוא אחראי ולא להתמודד עם התפרצויות אלו ואחרות באמצעות מקלדת.

''מכתבו של רופא הנפה מכפיש אוכלוסיה שלמה על לא עוול בכפה וזאת במיוחד שאנו נמצאים בעידן טכנולוגי בו ניתן לדעת בלחיצת כפתור מי לא קיבל חיסון ולפעול מולו ישירות ולא באמצעות מכתבים מכפישים שמופצים לכל עבר.

''אנו מזמינים את רופא הנפה לסיור באיתמר, ובישובים הסמוכים לה, ובהזדמנות זאת מודים לכל צוות הרפואה היישובי והאחות הקהילתית שמנגישה את שירותי הרפואה לציבור", נמסר.