בנט: אין הסכמים עם חמאס

''אין שום הבנות עם ארגוני הטרור. מה שהצד השני יחליט יקבע את גורלו", הבהיר השר נפתלי בנט בסיור בשער הנגב.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

בנט בתצפית בעוטף עזה
בנט בתצפית בעוטף עזה
צילום: חזקי ברוך

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט ביקר הבוקר (רביעי) במועצה האזורית שער הנגב והבהיר כין אין הסכמה עם חמאס על הפסקת אש.

''אין שום הבנות עם ארגוני הטרור. מה שהצד השני יחליט יקבע את גורלו. לא הגענו לשום הסכמים עם חמאס", הבהיר בנט.

דברי בנט דוחים למעשה את טענות חבר הלשכה המדינית של חמאס חליל אל-חיה שאמר הלילה כי הארגון הסכים לחזור להסכמי הפסקת אש עם ישראל שהושגו לאחר מבצע צוק איתן בשנת 2014.

אמש טענו גם בג'יהאד האיסלאמי כי הושג הסכם הפסקת אש, אבל גורם ישראלי בכיר הכחיש את הדברים. לפנות בוקר דיווח אתר החדשות הפלסטיני מען כי הפסקת האש ברצועת עזה נכנסה לתוקף בשעה 04:00, לאחר שנדחתה פעמיים.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מסר אמש הצהרה מיוחדת בעקבות ההסלמה בדרום והמשך ירי הרקטות מעזה לעבר יישובי ישראל.

"מה שראינו היום החל משעות הבוקר הוא התקפת טרור חמורה על מדינת ישראל. מדובר באובדן שליטה של חמאס אחרי שנכשל לחצות את הגדר - הוא בוחר בדרך של טרור תלול מסלול", אמר דובר צה''ל.

מנליס הוסיף, "ביצענו שלושה גלי תקיפה לעבר עשרות יעדי טרור ברצועת עזה, בהם אתרים לייצור אמצעי לחימה וכמה מנהרות. התקיפות יתעצמו ככל שיידרש. בכירי חמאס מסתתרים - והם יודעים למה".

במהלך אתמול והלילה שיגרו מחבלים מעזה עשרות רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובי הדרום. בהודעה מטעם שתי הזרועות הצבאיות של הארגונים נאמר כי הירי הוא ''בתגובה לתוקפנות הישראלית ופשעיה של ישראל נגד בני העם הפלסטיני ונגד ההתנגדות, בנוסף לפשעי מלחמה שישראל מבצעת על בסיס יום יומי נגד בני העם הפלסטיני בתהלוכות השיבה לאורך גבול הרצועה''.