כץ: האויב יופתע

שר המודיעין וחבר הקבינט, ישראל כץ, אומר כי בשלב הזה אין תכנית להפלת שלטון חמאס. "אנחנו יודעים היום הרבה יותר מערב צוק איתן".

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

ישראל כץ
ישראל כץ
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ (הליכוד) שוחח עם אילה חסון ברדיו 103fm על המתיחות הביטחונית בדרום, ועל הלילה הלא שקט שעבר על מאות אלפי תושבים.

"הגיבורים האמיתיים בבוקר הזה הם תושבי הדרום שממשיכים את שגרת חייהם למרות מטחי הירי מעל ראשם. ראשי הרשויות מתפקדים בצורה יוצאת דופן ומשמשים כחצי מפקדי צבא בעניינים ביטחוניים. כל הציבור צריך לחבק אותם, לתמוך ולהעריך את הנחישות שלהם", אמר השר כץ.

לדבריו, "צה"ל יודע לעשות את העבודה, יש לו מטרות מאוד מסודרות שנקבעו באין ספור ישיבות קבינט ויחד עם זאת אין תוכנית ישראלית יזומה של כניסה לעזה והפלת החמאס, למרות כל האמירות שאנחנו שומעים בתקשורת. המדיניות ברורה והמטרות שנפגעות הן איכותיות.

''הג'יהאד והחמאס יודעים בדיוק באיזה מטרות אנחנו פוגעים, לאחרונה אף הושמדה מנהרה שיצאה מעזה לסיני ומסיני אל תוך ישראל".

"יש לנו הרבה מידע", הוסיף השר לענייני מודיעין, "אנחנו יודעים היום הרבה יותר מערב היציאה למבצע צוק איתן. האויב שלנו לא צריך לדעת מה אנחנו יודעים והם יופתעו כשיפגעו המטרות. ברגע שהשקט יופר לא יהיו לנו מגבלות לפעול. יכול להיות שהתגובה הקשה שלנו לירי אמש הופנמה אצל הצד השני".

כשנשאל למי יש אינטרס בהסלמה אמר, "איראן מקיימת מערך בסוריה ופועלת גם לשדרוג כוחו של החמאס. ראש הממשלה הבהיר בבירור שישראל מתנגדת לנוכחות איראנית בסוריה כולה מבלי קשר למה שמתרחש בדרום. אנחנו מנהלים את המערכה גם מבחינה צבאית, גם בשיחות עם רוסיה וארצות הברית, וממשיכים לקדם את המדיניות שלנו".

המראיינת חסון התייחסה למצבם של הילדים בדרום ואמרה, "אני חושבת על חיילי צה"ל וילדי הרצועה שעברו לילה קשה ומתוח". השיב לה השר כץ: "אנחנו דואגים לילדים שלנו בעוד שהצד השני לא דואג לילדים שלו. אני פועל להפריד בין העניין הביטחוני לעניין האזרחי ככל שניתן. אומר זאת בגלוי- אין הצעה כלשהי בה ישראל תפעל באופן יזום להפיל את שלטון החמאס בעזה.

''אם הייתה הצעה כזו היינו דנים בה ובמחיר שלה, מאחר ואין הצעה כזו אני מציע שלא נישאר במצב הנוכחי. אנחנו צריכים להגיב לפעילות נגדנו עד שנגיע למצב של שקט", אמר כץ.