נתניהו לקבינט: "ידינו על העליונה"

הרמטכ"ל איזנקוט הופיע בקבינט ואמר לשרים כי נפגעו "יעדים איכותיים" ואיראן לא הצליחה לגרור את צה"ל לעימות נרחב ברצועה.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שכינס הערב (רביעי) את הקבינט המדיני-ביטחוני, אמר לשרים כי ישראל סיימה את סבב הלחימה בעזה כשידה על העליונה.

על רקע הביקורת שהשמיעו שרים וח"כים על אופן ועוצמת התגובה של צה"ל, הרמטכ"ל שנכח בישיבה הציג לשרים את המטרות שצה"ל תקף וטען בפניהם שמדובר במטרות איכות ושנגרם נזק רב לארגוני הטרור.

על פי הדיווח בחדשות 2, איזנקוט אמר לקבינט כי ישראל הצליחה למנוע מאיראן לגרור את צה"ל לעימות נרחב ברצועה במקום להתמקד בגזרה הצפונית ובניסיונות האיראניים להתבסס על אדמת סוריה.

מוקדם יותר הערב פרסם דובר צה''ל סרטון המסכם את המכה שהנחית על עזה ביממות האחרונות, בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום.

טילי כתף, רחפני נפץ המיועדים לטרור, מחרטה לייצור רקטות ואמל"ח ימי מתקדם. אלו רק חלק מ-65 היעדים האסטרטגיים של ארגון הטרור חמאס שתקפו כוחותינו.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, אמר בהשתלמות מפקדים שנערכה בצאלים: ''תקפנו מטרות מאוד ערכיות, מאוד חשובות שחיכו הרבה זמן להזדמנות שלהן, ואני חושב שבנקודת הזמן הזו יש פה הישג מאוד גדול לנו בהקשר הזה.

''מצד שני צריך להגיד שיש לא מעט מטחים שנורו לכיוון המוצבים שלנו. רוב הרקטות יורטו על-ידי כיפת ברזל או נפלו בשטחים פתוחים. (יש) עדיין מורתעות עמוקה של ארגוני הטרור והחמאס וכפי שאמרתי בתחילת דבריי - חוסר רצון (שלהם) להגיע למערכה רחבה'', הוסיף אלוף הפיקוד.

ראש הממשלה נתניהו שהשתתף אחר הצהריים בטקס אזכרה לחללי אלטלנה, התייחס להסלמה בדרום ואמר כי "מאז אתמול, צה"ל מגיב בעוצמה על הירי מרצועת עזה בתקיפה של עשרות מטרות של גורמי הטרור, במכה הקשה ביותר שהנחתנו עליהם מזה שנים.

''מי שאחראי להסלמה, בהשראת איראן, הם שלטון החמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני הטרור האחרים. אינני מפרט את תוכניותנו משום שאינני רוצה שהאויב ידע מה צפוי לו. אבל דבר אחד ברור לו: כשהם מנסים אותנו הם משלמים מיד. ואם ימשיכו לנסות אותנו, הם ישלמו עוד הרבה יותר''.

ראש הממשלה הדגיש, ''אני מחזק את ידיהם של לוחמי צה"ל ושל כל כוחות הביטחון, ואני משבח את חוסנם של תושבי הדרום".