רוצים שלום? תגנו את חמאס

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, צילמה סרטון הסברה בעוטף עזה כדי להפיץ את המציאות כהוויתה לכל רחבי העולם. "לגנות את התוקפן"

ניצן קידר , י"ז בסיון תשע"ח

חוטובלי
חוטובלי
צילום: קובי ריכטר/TPS

רוצים שלום? תגנו את חמאס

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, פרסמה ברשתות החברתיות סרטון הסברה שצולם בעוטף עזה בעקבות האירועים בגזרה בימים האחרונים.

הסרט צולם בגן ילדים באחד מיישובי עוטף עזה וחוטובלי מספרת בו, "אתמול בבוקר, כשלקחתי את שתי הבנות הקטנות שלי לגן, גן הילדים הזה היה תחת מתקפת טרור של יותר מ-100 רקטות שנורו למקום המקסים והיפה הזה, שאמור להיות המקום הבטוח ביותר עבור ילדים".

"הגן הזה נמצא במרחק מטרים ספורים מגבול ישראל עם רצועת עזה. הילדים פה הם בני ארבע וחמש. חמאס והג'יהאד האסלאמי חושבים שהילדים האלה לא ראויים לחיות. זו הסיבה שישראל צריכה להגן על גבולותיה", דברי חוטובלי.

היא מציינת כי "בשבועות האחרונים הייתה להתקפות הטרור בגבול שלנו רק סיבה אחת: לשים למטרה את הילדים האלה וניסיון ליצור טבח נורא. הסיבה שחצר המשחקים הזאת ריקה היום ושילדים לא משחקים כאן, היא כי המקום כולו מלא ברסיסים. סימני הרסיסים עדיין נמצאים על הקירות כאן וניתן לראות אותם בכל מקום".

"אני עומדת כאן, שני קילומטרים מעזה. ב-2005 ישראל יצאה מרצועת עזה. הקהילה הבינלאומית קיוותה לעתיד טוב יותר עבור הפלסטינים. הם קיבלו את ההזדמנות לבחור את ההנהגה שלהם, אבל למרבה הצער, ב-2006 הם בחרו בבחירות דמוקרטיות בחמאס כמנהיגם. מה שראינו בשבועות האחרונים הוא תוצאה של העובדה שרצועת עזה נשלטת בידי ארגון טרור אכזרי, חמאס", מוסיפה חוטובלי.

בסיום דבריה היא הפנתה קריאה לעולם כולו. "אני קוראת לחבריי בקהילה הבינלאומית: אם אתם באמת רוצים לראות שלום ועתיד טוב יותר, תגנו את התוקפן, תגנו את חמאס. חמאס יורה בילדים שלנו, חמאס משתמש בילדים פלסטינים. כאמא אני יכולה לומר, שאם אני רוצה לראות עתיד טוב יותר עבור הילדים שלי, אנחנו צריכים לוודא שחמאס לא יהיה בשלטון".