יד מחבקת לחמאס

שגריר ישראל באו"ם דני דנון מעביר מסר למדינות החברות במועצת הביטחון לקראת ההצבעה המתוכננת היום נגד ישראל.

אורלי הררי , י"ח בסיון תשע"ח

דני דנון
דני דנון
צילום: הלל מאיר/TPS

מועצת הביטחון צפויה להתכנס היום (ו') להצביע על הצעת כווית לשלוח כוחות בינלאומיים לרצועת עזה.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר לקראת ההצבעה: "החלטה שמטרתה לגנות את ישראל ומתעלמת לחלוטין מהחמאס היא הצעה צבועה שלא ראויה לדיון".

דנון קרא לחברות מועצת הביטחון: "תעמדו לצד ארצות הברית ותתנגדו להחלטה. אל תתנו את ידכם להחלטה השוללת את זכות היסוד של כל מדינה להגן על אזרחיה ושכל מטרתה לתת יד מחבקת לחמאס".

שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, אמרה הלילה (שישי) כי ארצה תטיל "ללא ספק" וטו על הצעת החלטה של כוויית.

"מדובר בהצעה חד צדדית כל כך גסה כך שמדובר בפשיטת רגל מוסרית שרק תחתור תחת המאמצים לקידום השלום בין הישראלים לפלסטינים", הוסיפה השגרירה. "ההצעה קוראת לישראל להפסיק באופן מיידי פעולות שנועדו להגנה עצמית אבל לא מזכירה אפילו לא פעם אחת את התוקפנות של חמאס כלפי כוחות הביטחון ואזרחים ישראלים".

היילי תקפה השבוע את חמאס והג'יהאד האיסלאמי וסיפרה ליושבים בדיון כי "עשרות רקטות שוגרו לעבר ישראל תוך יממה אחת. למרבה המזל לא היו נפגעים, אך המחשבה שאחת הרקטות פגעה בגן ילדים - היא בלתי נסבלת".

"מסתבר שישנן חברות במועצה שמאמינות ששיגור רקטות לעבר יעדים אזרחיים זה לא טרור", תקפה היילי. "חמאס מתחרט רק על דבר אחד - שאף אחד לא נפגע במתקפה".

"מתקפת הטרור המזעזעת הזאת מוכיחה את מה שאנחנו אומרים כל הזמן - המטרה של חמאס היא להשמיד את ישראל. מטרת הארגון היא לבנות מנהרות טרור, וארגון הפרות סדר אלימות על גדר הגבול''.

היילי שאלה את נציגי המדינות במועצת הביטחון "מי מכם היה מוכן לספוג 70 רקטות ביממה על ארצו?".