ראש השב"כ לשעבר:
נתניהו לא ביקש להאזין, אלה דברי הבל

יורם כהן דוחה את טענות ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ומבהיר כי נתניהו מעולם לא ביקש להאזין לשיחות של פרדו ובני גנץ.

ערוץ 7 , י"ח בסיון תשע"ח

נתניהו ויורם כהן
נתניהו ויורם כהן
צילום: לע"מ

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן מכחיש הבוקר (שישי) את הפרסום ב"עובדה" ולפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנו להאזין לטלפונים של ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ.

"ראש הממשלה נתניהו לא ביקש ממני להאזין לראש המוסד לשעבר תמיר פרדו ולרמטכ"ל לשעבר בני גנץ. הופתעתי מהפרסום. אלה דברי הבל", אמר כהן על פי דיווח בחדשות עשר.

גם נתניהו עצמו הדף את טענותיו של פרדו, וכתב הבוקר בפייסבוק ''מעולם לא ביקשתי להאזין לרמטכ״ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט. אין גבול לשקרים!''.

כאמור, ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו סיפר לתוכנית ''עובדה'' כי לפני שבע שנים ביקש נתניהו מראש השב"כ יורם כהן להאזין לשיחות טלפון של הרמטכ"ל בני גנץ ופרדו.

"לשים האזנה זה חוסר האמון הכי גדול שיכול להיות. אני מעולם לא ביקשתי לשים האזנה על מישהו מעובדי המוסד. מעולם. זה לא חלף אפילו בדעתי. בעיניי זה מחוץ לכללי המשחק", אמר פרדו בראיון לאילנה דיין.

"אני לא רוצה להאמין שבמדינת ישראל שהיא מדינה דמוקרטית, ראש הממשלה יבקש מראש השב"כ לשים האזנה על הרמטכ"ל או עליי. אם הוא לא מאמין בנו, הוא יכול לגרום לנו לסיים את התפקיד תוך עשר דקות", אמר ראש המוסד לשעבר.