למנות יורם שפטלים לבית המשפט העליון

עו"ד איתמר בן גביר: השרה שקד חייבת להגדיל את מספר השופטים בעליון ל-30, ולמנות עשרה שופטים בעלי אג'נדה יהודית מובהקת.

אלירן אהרון , י"ט בסיון תשע"ח

בן גביר בכנס לשכת עו"ד באילת
בן גביר בכנס לשכת עו"ד באילת
צילום: חזקי ברוך

עו"ד איתמר בן גביר הגיב במוצאי שבת לדבריו של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אהרון ברק, שאמר כי ''הרוח שמגיעה מאירופה היא הרוח של בית המשפט העליון היום. זאת לא הרוח 'שלנו' וכדי להתגבר עליה אנחנו צריכים למנות רק חברים שלנו".

לדברי בן גביר, מאמציה של שרת המשפטים איילת שקד ראויים לכל הערכה ואין ספק שיש שינוי במינויי השופטים לבית המשפט העליון אך רק הגדלת מספרם של השופטים בעליון מ-15 ל-30, ומינוי עשרה שופטים בעלי אג'נדה יהודית מובהקת יביאו לשינוי אמיתי במערכת המשפט.

"חרף המאמצים של השרה שקד, בבית המשפט העליון יש רוב לזרם האקטיביסטי בעל אג'נדה מאוד מאוד ברורה וברק אכן צודק שחבריו הגינו על הבית והאג'נדה ואולם היום יש הזדמנות לשינוי אמיתי'', הוסיף עו''ד בן גביר.

בן גביר ציין כי ישנו עומס כבד על כתפי השופטים בבג''ץ, "מדובר באלפי עתירות כל שנה ובעשרת אלפים תיקים חדשים שנפתחים מידי שנה. לפני שבועיים ביקש ממני השופט מזוז תגובה והתייחסות להוצאות משפט ששילמנו למחבל באסל גטאס והשופט נדרש לשאלה אם תשלום בעשרות אגורות הוא משפטי או לא, כאשר שופטים בעליון דנים בשאלות כגון אלה וכאשר בית המשפט העליון בישראל הוא העמוס ביותר בעולם, אין שום סיבה שהשרה שקד שהיא שרה מוכשרת שמקדמת את מערכת המשפט רבות, לא תפעל להגדלת מספר השופטים בעליון.

''מדובר בשירות לאזרח ויש לזכור ולהזכיר כי הלקוחות של בית המשפט העליון הם כללי אזרחי ישראל". לדברי בן גביר ''שלושים שופטים זה מספר סביר, ובמקרה שכזה זו הזדמנות פז להביא לשינוי ולאזן את בית המשפט העליון חרף דבריו של הנשיא ברק שמבקש רק מינויים משלהם, יש מספיק עורכי דין מוכשרים בעלי אג'נדה יהודית ציונית''.

הוא העיד כי פגש בכנס לשכת עורכי הדין באילת עשרות עורכי דין ציוניים נלהבים ברמה משפטית מעולה, ''שאין ספק שהם יכולים למלא את השורות בבית המשפט העליון ולהביא לשינוי המיוחל".

עו''ד בן גביר גם הגיב לנאום שרת המשפטים שקד בכנס לשכת עורכי הדין, שעסק בצורך להגן על זכויות חשודים ועצורים במדינת ישראל. ''אכן מדובר בבשורות חשובות וראויות, אין שום ספק שאם חקירות דומא היו מוקלטות כולן היה נחסך המשפט והחוקרים לא היו מעזים להתעלל בנחקרים''.

''שאף אחד לא ישלה את עצמו, זה לא מתחיל מדומא והעוול לא נגרם רק בחקירות פוליטיות, יש לא מעט תיקים פלילים רגילים שחפים מפשע יושבים בכלא ובשל מוטיבציית יתר של הפרקליטות והמשטרה הרשיעו את האדם הלא נכון", אמר בן גביר.