שוב אלימות בקרב אוהדי הפועל ת"א

אחרי שקבוצתם כבר נקנסה על אלימות, ולמרות שהיא קרובה להעפלה אל חצי גמר הפיינל-פור, שוב אוהדי הפועל ת"א מעורבים באלימות

נרי וייס , י"ט בסיון תשע"ח

אוהדי הפועל. עוד חוזר הניגון
אוהדי הפועל. עוד חוזר הניגון
עודד קרני, מנהלת הליגה

די לאלימות. אחרי צלמי ערוץ הספורט, אנשי מכבי ת"א ואוהדים יריבים, כעת הגיע תורם של אנשי משטרת ישראל לספוג אלימות מצידם של אוהדי הפועל ת"א.

היה זה בסיום משחקם הערב (מוצאי שבת), המשחק השלישי בסדרת רבע גמר הפלייאוף של ליגת העל שבכדורסל, כשמחוץ לאולם התפתחה קטטה בין אוהדי הקבוצה התל אביבית לכוח המשטרה שהיה במקום.

הפעם האוהדים התל אביבים דווקא יצאו מרוצים מהאולם, כשקבוצתם ניצחה באשדוד בתוצאה 99:78, במשחק שקירב אותם משמעותית אל עבר העפלה אל חצי גמר הפיינל-פור. אך כנראה שגם זה לא סיפק סיבה טובה לאוהדים התל אביבים לחגוג ללא אלימות.

על פי טענת המשטרה, האוהדים האורחים מת"א הפרו את הסדר במגרש החניה, ואף תקפו את כוח המשטרה שהיה מחוץ לאולם הספורט.

לאנשי המשטרה שנכחו במקום לא הייתה ברירה אלא לרסס גז מדמיע בכדי להפסיק את המהומה והתקיפה של האוהדים, כשבמהלך העימותים נעצר ילד בן 10. על פי טענת האוהדים, אחד מהשוטרים אף שלף אקדח במהלך העימות.

עוד טוענים האוהדים האדומים, כי מי שאחראי לעימות אלו דווקא אוהדי מכבי ת"א שחיכו מחוץ לאולם ובגללם פרצה הקטטה.

מבלי להסיר אחריות מאנשי המשטרה, העובדה כי זו פעם חמישית העונה שאוהדי הפועל ת"א מעורבים במקרי אלימות, לא מוציאה אותם נקיים מאשמה. נזכיר כי רק לפני ימים מספר הודיעה מנהלת הליגה בכדורסל כי היא מטילה קנסות ונוקטת במספר צעדים כנגד המועדון האדום מת"א בשל התנהגותם הפרועה והאלימה של אוהדיהם.

מדוברות משטרת לכיש נמסר כי "משטרת ישראל תנקוט ביד נוקשה כלפי אלו שיבחרו להפר את הסדר ולנהוג באלימות במגרשי ספורט ומחוצה להם, על מנת לאפשר לציבור ליהנות מסביבה בטוחה במקומות אלו ומהנאה מירבית".

לדברי המשטרה, "במהלך משחק כדורסל שנערך הערב בעיר אשדוד בין הקבוצה המקומית לקבוצת הפועל תל אביב, החלו מספר אוהדי הקבוצה האורחת להפר את הסדר במקום תוך שבשלב מסויים החלו אף לתקוף את כוח המשטרה שהיה מחוץ לאולם הספורט.
בעקבות כך נעצרו 2 חשודים צעירים והם הועברו לחקירה בתחנת המשטרה. אוהדים נוספים שביקשו למנוע זאת, ניסו לחסום את כביש היציאה אך ללא הועיל. ברגעים אלו עוזבים יתר אוהדי הקבוצה האורחת את האזור".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il