''תמיר פרדו מתרברב, זה פוטש''

סגן השר מייקל אורן תוקף את ראש המוסד לשעבר וקורא שלא לפסול מיד את תוכנית טראמפ לפתרון הסכסוך. ''לבוא בראש פתוח''.

חזקי ברוך , כ' בסיון תשע"ח

מייקל אורן
מייקל אורן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סגן השר במשרד ראש הממשלה, ד"ר מייקל אורן (כולנו), מתח ביקורת על ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו שטען כי ראש הממשלה נתניהו הורה להאזין לשיחות של ראש המוסד והרמטכ''ל.

נציין כי נתניהו וגם ראש השב"כ יורם כהן שלטענת פרדו קיבל את ההנחיה לבצע האזנות - מכחישים בתוקף את הדברים.

"הוא מתרברב על כך שהלך מאחורי גבו של ראש הממשלה, בזמן שהיה במשרת אמון, אל היועץ המשפטי. ראש הממשלה נבחר על ידכם, על ידי הציבור, זאת מהות הדמוקרטיה. ללכת מאחורי גבו אל היועץ המשפטי זה צעד לא ערכי ואף 'פוטש'", אמר אורן ב"שבתרבות" בעיר מודיעין.

סגן השר אורן התייחס לדיון שהתקיים בשבוע שעבר במועצת הביטחון של האו''ם, לאחר שארה"ב ביקשה לדון בהתקפה של ארגוני הטרור בעזה נגד ישראל.

''לראשונה מאז מעל לעשור, ארה"ב כינסה את מועצת הביטחון של האו"ם כדי לגנות את פעולות חמאס ולהגן על ישראל. אך ההחלטה נדחתה. מישהו תהה למה יש אנטישמיות בצרפת? בדיוק בגלל ההחלטה שלהם להתנגד להצעה של השגרירה היילי באו"ם ולהצביע בעד ההחלטה של כווית. זאת החלטה אנטישמית", אמר אורן.

לגבי המתווה המתגבש של הנשיא טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני אמר אורן, "הוא רוצה לעשות את 'עסקת המאה'. יש אנשים בקואליציה שיתנגדו לכל וויתור במסגרת ההסכם. אני מאמין שאסור לנו לסכן זאת ויש לבוא בראש פתוח ולראות את התמונה הכוללת.

''זאת ההזדמנות שלנו לשנות את הסטטוס קוו ולחזק את המצב הקיים. היחסים של ישראל ארה"ב חזקים מאז ומתמיד, המשק הישראלי חזק", הוסיף סגן השר.