חשש גדול ממסקנות וועדת הגיור

הרב זלמן נחמיה גולדברג והרב אביגדר נבנצל, קוראים לרבנים החברים בוועדת ניסים החתומים על המלצות הגיור לחזור בהם.

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

על רקע סערת הגיור וההמלצות של ועדת ניסים שצפויות להיות מוגשות היום לראש הממשלה, מתפרסם מכתבו של הרב זלמן נחמיה גולדברג, דיין בבית הדין הגדול לשעבר, וחתנו של הרב שלמה זלמן אוירבעך זצ"ל.

למכתב הצטרף גם הרב אביגדר נבנצל, רב הרובע היהודי.

הרבנים קוראים לחברים החתומים על המלצות הוועדה לחזור בהם על רקע הפרסום המסתמן של הדו"ח, על פיו ינותק מערך הגיור מהרבנות הראשית ויצא מתחת סמכותה.

בפתח המכתב מתפלא הרב גולדברג על ההמלצות הצפויות, "החלטות הוועדה, אף שהיא מורכבת מרבנים חשובים מאד מעוררות פליאה עד שנראה שכנראה הצליחו להטות את דעתם של הרבנים והציעו הצעה מנוגדת שאין צריך הסכמת הרבנים וגם גיור רפורמי רח"ל מאפשרות כזאת חס ושלום והרס של כלל ישראלים ויתבטלום קיום המצוות".

בהמשך הוא אף קורא לרבנים לחזור בהם, "לכן בקשתי מכם להכריז מיד שדבר זה לא יעלה על הדעת שאלו שעוקרי שמירת המצוות מיהודים הם יביעו דעתם. ואני בטוח שאם הרבנים יקראו את ההחלטות שלהם יצטערו עד בלי סוף ולכן עדיף שעה אחת קודם לבטל החלטות כאלה".

למכתבו הצטרף גם הרב אביגדר נבנצל, רב הרובע היהודי, שאף הוסיף "מצטרף בפה מלא לקריאה של הגאון ר' זלמן נחמיה גולדברג שליט"א לבטל את הצעות הוועדה שהן בלתי מתקבלות על הדת ועל הדעת".

נזכיר כי בשבוע שעבר כבר הודיעו למשה ניסים שני רבנים - הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן לשעבר, והרב שמואל בלמס, על משיכת חתימתם מהמלצות הוועדה, זאת מכיוון שבהמלצות הסופיות מומלץ להקים מערך גיור חדש ועצמאי, שלא תחת סמכות ואחריות הרבנות הראשית.