התנהגות המאפיינת את המשטרים האפלים

ראש ישיבת "אור וישועה" ורב הטכניון בעבר, בהתבטאות חריפה על פרשת עינויי עצורי דומא ועל המחלקה היהודית בשב"כ.

ערוץ 7 , כ' בסיון תשע"ח

בית משפחת דוואבשה בדומא בו נרצחו שלושת בני המשפחה
בית משפחת דוואבשה בדומא בו נרצחו שלושת בני המשפחה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הרב ד"ר אליהו זיני, ראש ישיבת "אור וישועה" שבחיפה, מסר דברים בנוגע לפרשת דומא, בהם הוא תוקף את מעשי המחלקה היהודית בשב"כ, שלפי הפרסומים הפעילה עינויים כלפיי קטינים שנחקרו בפרשה.

"הגיעו לידיעתנו עדויות מזעזעות בכל הנוגע לחקירת החשודים בפשע שבדומא", מוסר הרב זיני. "קשה לי כיהודי, וכל שכן כרב, להיווכח שהתנהגות אכזרית זו המאפיינת את המשטרים האפלים ביותר, יכולה להתרחש במדינתנו לנגד עינינו מבלי שאיש ייצא להגנת הקרבנות של עינויים קשים אלה, ובפרט שהפשע השפל הזה של התנהגות המחלקה היהודית מבוצע כנגד קטינים".

הרב המשיך והתייחס בדבריו למערכת המשפט בפרשה: "בושה וחרפה למערכת המתיימרת לשמש כמערכת משפט המודעת להתנהגות בלתי אנושית זו, והסובלת אותה מבלי לשים לה קץ מיידית. אמנם אפשר להבין שמחלקה שנולדה מתוך שנאת הצבור הדתי ממשיכה בתפקידה הבלתי-ראוי, ושמה את האויב ואת הקרבן על אותו מישור, אך שאין איש הדורש צדק ומשפט - זהו דבר בלתי נתפס בעם ישראל, עם הצדק והמשפט שסבל כל כך מעוולות מסוג זה במהלך ההיסטוריה".

"בימים אלה בהם חברת החשמל הישראלית יוצאת להצלת חיות החמאס והג'יהאד ההופכים חיי אחינו שבדרום לסיוט, ובד בבד מתנדבת לתקן את החשמל בעזה, אנו עומדים משתוממים והמומים, ושואלים: מדינה המגינה ומצילה אויביה האכזריים ביותר, מתאכזרת במקביל על בניה בוניה בצורה כה בלתי נסבלת?! כמה צדקו רבותינו שאמרו 'המרחם על הרשעים סופו להתאכזר על הטובים'", מוסיף הרב.

"כל מי שמידת היושר והצדק נר לרגליו חייב להרים את קולו נגד עוול זה, ולדרוש שחרור קטינים אלה הנאשמים רק הודות לעינויים, ולשים מיד קץ לאכזריות בזויה שאין לה כל מקום בישראל!".