איך משפצים ברמה גבוהה?

לכל דירה יש פוטנציאל להשתפר ולהיראות טוב יותר, ועולם השיפוצים כולל בתוכו אפשרויות רבות שיכולות לשדרג מאוד את מראה הדירה שלכם.

, כ' בסיון תשע"ח

שיפוץ
שיפוץ
צילום: יח"צ

שיפוץ הוא מילה שמאגדת בתוכה אלמנטים רבים וכדאי לפנות רק לחברה רצינית אשר מסוגלת לספק לכם את הסטנדרטים הגבוהים ביותר על מנת שהשיפוץ יתנהל על הצד הטוב ביותר.

שיפוץ דירה יכול להתבצע מסיבות שונות. זה יכול היות מתוך רצון להתאים את מבנה הדירה לדיירים חדשים, כדי להפוך את הדירה למודרנית יותר או אפילו לתקן נזקים שונים שנגרמו ממקורות שונים. מזג האוויר עשוי להיות גורם משמעותי בהחלטה אם לשפץ את הדירה או לא. במקרים רבים כדאי לערוך את השיפוץ בעונת הקיץ ולא בעונת החורף, הסיבה לכך נעוצה בעיקר בגורמים פרקטיים שכן חומרי בניה רבים זקוקים לזמן על מנת להתייבש ועונת הקיץ מאיצה את התהליך.

אל מי כדאי לפנות?

כאשר אתם מעוניינים לבצע שיפוץ כלשהו בדירה שלכם יהיה עליכם לפנות לקבלן שיפוצים איכותי ובעל ניסיון שמצויד בכל הידע הדרוש על מנת לבצע את השיפוץ על הצד הטוב ביותר. קבלן שיפוצים איכותי יהיה אחד שמצויד בצוות של אנשים מקצועיים (כל אחד בתחומו) שיגיעו לבית ויעבדו על פי הספר, בלי לעגל פינות ובלי לחפף. הטיפים האלה יוכלו לסייע לכם להגיע אל האדם הנכון:

  • מומלץ לפנות לקבלן שיפוצים מוכר, ולוודא שהוא מחזיק ברישיון ורשום בפנקס בקבלנים. עבודה ללא רישיון היא עבירה פלילית ולא רצוי לעבוד עם קבלן כזה.
  • חשוב לוודא שהקבלן מכיר את סוג העבודה שאתם זקוקים לה. בין אם מדובר בשבירת קירות, צביעה, ריצוף או כל דבר אחר. לא כל הקבלנים מתמחים ומוסמכים לעבוד בכל התחומים.
  • את התשלום לא כדאי לשלם בתחילת העבודה ורצוי להעביר בכל פעם סכום ביחס להתקדמות של העבודה. זה גם יחדיר בעובדים מוטיבציה לסיים את העבודה במהירות ולשבעות רצונכם.
  • ככל שמדובר על קירות גבס כדאי לפנות רק לקבלן שמבין בתחום ויש לו קבלות. עבודות גבס מיוחדות כרוכות בידע רב וניתן בקלות להסב נזק לדירה אם לא יודעים כיצד לעבוד.

מתקדמים בעבודה

עולם הבנייה התקדם מאוד בשנים האחרונות וההתקדמות באה לידי ביטוי בעיקר בכלים חדשניים ומתקדמים שמסוגלים לבצע את העבודה במהירות רבה ובנזק מזערי. מאידך רק אנשים בעלי ניסיון יוכלו לתפעל את הכלים הללו בבטיחות וללא תקלות. יש לוודא שצוות העובדים הינו מיומן בהפעלת המכשור ומכיר את העבודה.

ישנם סוגים שונים של קירות ולכל קיר יש את התכונות שלו שמאפשרות לעבוד עליו, לשבור או לעצבו. שימוש בלתי נכון בכלי מסוים עלול להביא לתאונה שתעלה ביוקר. אמנם ברב המקרים הקבלן יתקן את הנזק בעצמו אך העבודה תתארך.

לעמוד בלוח הזמנים

לכל עבודה יש לוח זמנים. במקרה של שיפוצים בדירה אתם יודעים מתי זה יתחיל אבל אין לכם מושג מתי זה יסתיים. חשוב להסכים מראש על תאריך יעד שבו יסתיימו השיפוצים. אם הקבלן עובד על פרויקטים נוספים במקביל, כדאי לחשוב פעמיים האם לשכור אות לעבודה. פרויקטים נוספים עשויים לעכב את העבודה בבית שלכם.

אם השיפוץ הוא נקודתי אז אין כל סיבה שצוות הפועלים יעזבו את הפרויקט לפני שהוא גמור. כדאי להעלות את כל הפרטים על הנייר ולקבוע את כל התנאים כולל לוחות זמנים מדויקים, שימוש בחומרי גלם איכותיים, כמה שעות עבודה ביום ועוד. אם השיפוץ מונע מכם לגור בדירה אז כדאי לבקר בה מידי יום או יומיים על מנת לראות את קצב ההתקדמות. טופ פרוג'קט הינה חברת שיפוצים מקצועית שמבצעת את כל סוגי השיפוצים שקיימים ותשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ופרויקט.