דו"ח ועדת הגיור - הצעה מאוזנת ושקולה

ד"ר נתנאל פישר, אשר חקר את סוגיית הגיור, קורא לאמץ את דו"ח ניסים והצעת החוק שהוא כולל, "אסור לאפשר לקיצונים לחבל בהצעה".

שלמה פיוטרקובסקי , כ' בסיון תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
Thinkstock

ד"ר נתנאל פישר, אשר חקר את סוגיית הגיור בישראל ועסק בה רבות, קורא הבוקר (ראשון) לממשלה לאמץ את הצעת חוק הגיור הממלכתי החדשה שהוגשה הבוקר לראש הממשלה על ידי השר לשעבר משה ניסים.

"הצעת החוק שנכתבה על ידי משה נסים, שר האוצר והמשפטים לשעבר, היא הצעה מאוזנת ושקולה המעניקה לכל הצדדים רווחים משמעותיים", טוען ד"ר פישר.

לדבריו, "הגיור בישראל יישאר אורתודוכסי, אך הוא יצא משליטתה המוחלטת של הרבנות ובכך תיסלל הדרך לגישות מקלות יותר ברוח בית הלל. מדינת ישראל תכבד את הקהילות הלא-אורתודוכסיות ותכיר בגיורים רפורמיים וקונסרבטיבים שנערכו בחו"ל".

"אסור לאפשר לקיצונים לחבל בהצעת החוק. אי קבלת החוק על ידי החרדים תביא בסופו של דבר לכאוס ולמיטוט הרבנות והממסד הדתי כולו. אי קבלת החוק על ידי הרפורמים תהיה לשיטתם החמצה היסטורית להכרה על ידי מדינת ישראל. והכי חשוב: אי קבלת החוק תפגע באלפי עולים לא-יהודים המעוניינים להשתלב באופן מלא בישראל, היא תעמיק את הקרע בין ישראל ליהודי התפוצות ותביא להתבוללות ולפגיעה באופייה היהודי של המדינה", קובע ד"ר פישר.

"יש לאמץ את הצעת חוק הגיור החדשה ובכך לשמור על גיור מקרב, ציוני וממלכתי בישראל", מוסיף
ד"ר פישר, מחבר הספרים "אתגר הגיור בישראל" ו"גיור ישראלי", אשר משמש כמרצה בכיר במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט וכחוקר בפורום קהלת