מה עושים כשהאופניים מתחילים לקרטע?

כל אחד שרוכב על אופניים ובייחוד על אופניים חשמליים התרגל אליהם ואפילו פיתח בהם תלות מסוימת.

, כ' בסיון תשע"ח

תקלה
תקלה
צילום: יח"צ

כל רוכב אופניים מחובר לאופניים שלו ומקושר אליהם, אנו תמיד רוצים לשמור על האופניים שלמים ותקינים כדי להבטיח לעצמנו שימוש לאורך זמן, כדי לשמור על האופניים תקינים, חשוב לוודא שאנו שומרים אותם במקום בטוח, מקורה, יבש, הרטיבות עלולה לגרום לאופניים לחלודה ובאופניים החשמליים עלולה הרטיבות לשבש את פעולת המנוע, כמו כן חשוב לבדוק את תקינות האופניים באופן כלל לפני כל שימוש, לא רק כדי לשמור עליהם, גם כדי שהרכיבה תהיה בטוחה, עם אופניים חשמליים כדאי לגשת מדי פעם למוסך אופניים, גם אם לא ידוע לכם על תקלה מסוימת כדי לבצע בדיקה תקופתית.

כמה נקודות שחשוב לבדוק לפני שאתה פנה למוסך אופניים.

ראשית בדוק האם המוכר שאצלו רכשת את האופניים העניק לך תעודת אחריות והאם היא בתוקף, כבר בעת הרכישה כדאי לוודא שאתם מקבלים אחריות לאופניים שאתם רוכשים על כל תקלה שלא תבוא, מוכר אופניים חשמליות רציני מחזיק ברשותו גם מוסך אופניים ומציע שירות של תיקון אופניים, במקרה שרכשתם את האופניים אצל משווק כזה, כדאי שתפנו דווקא אליו, גם אם האחריות שלכם כבר אינה בתוקף, מוכר האופניים יעניק לכם את השירות בצורה טובה יותר בגלל האחריות שחש לגבי האופניים שמכר לכם, כמו כן הוא זה שהמליץ לכם על הדגם, מה שיגרום לו לרצות להוכיח את המלצותיו ואת טיב הסחורה שלו.

פנו למוסך אופניים רציני, אל תפקידו את תיקון האופניים שלכם בידי ידיים שאינן מיומנות, תיקון אופניים טוב אמור לשמור על האופניים תקינים לאורך זמן, חבל לפנות למוסך אופניים מדי תקופה קצרה ולשלם סכום נוסף עבור תיקון נוסף רק בגלל שהתיקון הראשון לא היה טוב ואיכותי מספיק.

תיקון אופניים הם תחום נצרך מאד בגלל התקלות הרבות שעלולות לקרות בעת שימוש באופניים, מוסך אופניים מקצועי יציע לך את תיקון האופניים הטוב ביותר.

רוכבים עליך

אופניים משיות יכולות למשש בצורה מושלמת לנסיעות ארוכות וקצרות, לפתור בעיות של חניה ותלות בכבישים עמוסים.

רוח של חידוש וריענון

אופניים חשמליים הביאו איתן משב רוח רענן, לשדה כלי התחבורה. אם עד היום אופניים היו שמורות לאנשי הכפר, בהם היו נראים אנשים רכובים על אופניים בדרכם למקום עבודתם ומקום לימודם. היום נראים בעלי האופניים החשמליות בכל מקום, תוואי ודרך.

אופניים מתקדמות

אומנם נראה כי אופניים הינן כלי תחבורה פרימיטיבי, אבל הצצה לעבר שוק האופניים ובמיוחד לעבר שוק רוכבי האופניים החשמליות מוכיחה שעם כל הפרימיטיביות הם 'על הסוס' שעה שכל נהגי המכוניות מתמודדים עם עומסי תנועה בכבישים ועם הוצאות גבוהות על תחזוקת המכונית ועד מרעין בישן, הרי שאנשי האופניים החשמליות נהנים מנסיעה מהירה וחלקה.

מה המיוחד באופניים חשמליות

נראה שאין חידוש באופניים חשמליים לעומת הרגילים אבל הצצה על הביצועים המרשימים של אופניים חשמליים מוכיחה כי יש חדש תחת השמש וניתן למנף זוג אופניים רגילות ולהביא ואתם לביצועים מרשימים, אופניים חשמליות נעות על אנרגיה חשמלית, אין צורך בהפעלה מורכבת על מנת להפעיל אותן, לחיצת כפתור מאפשרת נסיעה מהירה ויעילה.

תחלופה יעילה וקלה

ניתן להשתמש בסוללה של אופניים חשמליים לנסיעות ארוכות ובמקרה הצורך ניתן להצטייד באחרת להחלפה. כך שגם נסיעה שתכוננה להיות קצרה והיציאה לדרך הייתה על בסיס של הטענה חלקית הופכת להיות מעשית כארוכה באמצעות הבטרייה החילופית שנמצאת על האופניים החשמליים.

חונים בחינם

אופניים חשמליים יכולים לפתור גם בעיות חניה, היו ניתן לרכוש אופניים חשמליים מתקפלים, כך ניתן לקפל את האופניים לעלות איתן לאוטובוס או לרכבת, להעלות אותן לבית או למקום העבודה. האופניים משמשות בצורה מושלמת ובלי להיות תלויים במקומות חניה, אופניים חשמליים עם השנים הופכים להיות יותר ויותר משוכללים ולשרת לעוד ועוד מטרות ולפתור התמודדויות שהיו על הכבישים היו מנת חלקם של נהגי המכוניות.

מתקדמים בכל דרך

לא בכדי ניתן למצוא הגי מכוניות רבים שהחליפו את המכונית באופניים חשמליות ונהנים מחיים ובים ונוחים. עצמאות בכל דרך בלי תנאים. נהגים שלא רוצים שירכבו עליהם, לא מוכנים להיות הפראיירים שמחכים על הכביש, הם משתדריגים.