אלקין מבהיר: מתחם הבילוי יישאר פתוח

בכניסה לישיבת הממשלה הבהיר אלקין כי לא ייענה לדרישת ליצמן לסגור את מתחם הבילוי בשוק הירושלמי כתנאי לתמיכה במועמדותו לראשות העיר

בן שאול , כ' בסיון תשע"ח

לא יסגור. אלקין
לא יסגור. אלקין
צילום: הלל מאיר/TPS

השר זאב אלקין הבהיר היום (ראשון) בכניסה לישיבת הממשלה כי לא ייענה לדרישת סגן השר יעקב ליצמן (יהדות התורה) לסגור את מתחם הבילוי בשוק מחנה יהודה כתנאי לתמיכה במועמדותו לראשות העיר ירושלים.

כזכור, ביום שישי האחרון הבהיר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן כי סגירת 'חיי הלילה' בשוק מחנה יהודה בירושלים הוא תנאי לתמיכה בכל מועמד לראשות עיריית ירושלים.

בביטאון 'המודיע' - ביטאון חסידות גור - קרא ליצמן "למנוע את פירצת ההוללות", כלשונו, בשוק מחנה יהודה כתנאי לתמיכת גור באחד המועמדים.

שוק 'מחנה יהודה'' הפך בשנים האחרונות למוקד בילוי אהוב על צעירים דתיים, חילונים וגם חרדים. מנגד, תושבי האזור מתלוננים על רעש בלתי נסבל נוכח הבליינים הרבים שפוקדים את השוק בשעות הלילה.

המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ, יו"ר תנועת התעוררות, הגיב לתנאי שהציב ליצמן. ''אני מבטיח לציבור הירושלמי, כאשר אהיה ראש העיר השוק יישאר בדיוק כמו שהוא היום, משלב בין תרבות, תיירות, מסחר וחיי לילה. השוק חווה התעוררות אדירה, הוא פנינה ירושלמית מדהימה, אין בשוק הוללות יש בו את כל מה שירושלים צריכה להיות''.

בעניין הטענות למפגעי רעש, כביכול, אומר ברקוביץ', ''כל טענה שכזאת ניתן להעביר אלי ולעירייה וכמובן נפעל שהיא תטופל על פי החוק. בין זה ובין סגירת חיי הלילה בשוק אין קשר ולא יהיה''.