צפו: השבדיות זועקות להצלה

בסרטון המופץ באינטרנט מתארות נשים שבדיות את התקיפות בידי מוסלמים. וכמו תמיד נשאלת השאלה, איפה הגברים? פרשנות.

גיל רונן , כ"ב בסיון תשע"ח

שבדיה
שבדיה
צילום: ISTOCK

בסרטון המופץ במרשתת בימים אלה מתארות נשים שבדיות במיקום לא ידוע תקיפות ואיומים שהן חוו בידי מהגרים מוסלמים.

"זה עניין ידוע ששירותי החירום מפחדים להגיע, כשהם מסתובבים ברחובות בערבים", אמרה אחת מהן.

"הם איימו עליי ועל הבנים שלי, שהם הולכים לפגוע בי מינית, ותיארו בפירוט איך יעשו זאת. הם תקפו את הילד הצעיר ביותר שלי", נזכרה אחרת.

הצעירה שבקבוצה סיפרה: "זה כאוס מוחלט בבית ספר שלמדתי בו. הותקפתי מינית על ידי הבנים בכל יום. הם אחזו בי. הם נעלו אותי בשירותים. היכו אותי עם חבלים. הם אחזו בי. התחככו עליי. הכל. זה היה כל יום. הייתי יושבת על הספה והבנים היו מגיעים ונוגעים בי וצוחקים. הכיתי את הילד הזה ואז כל המשפחה שלו הגיעה אליי, אמרו שאני סתם ז**ה ושאני צריכה להישאר בשקט. שפשוט לא אגיד כלום. דברים מסוג זה קרו כל הזמן".

"בכל פעם שאני מוליכה את הכלבים", הוסיפה, "הם זורקים אבנים על הכלבים. אני כל כך מפחדת שמשהו יקרה לאחים ואחיות או לבני הדודים שלי. אני לא רוצה שהם ישחקו ברחובות יותר. אם ההורים יגידו להם להפסיק, הילדים שלהם יותקפו בידי הכנופיות למחרת. זה פשוט כך!"

איפה הגברים?

השאלה שצצה ועולה בכל פעם שסרטונים מעין אלו מגיעים אלינו היא: היכן הגברים המקומיים? לכאורה, היית מצפה מהאוכלוסייה הגברית המקומית להגיב באלימות כאשר גברים זרים פולשים לטריטוריה שלה ופוגעים בנשים, בילדות ובילדים.

אלא שהגברים בשבדיה, כמו בכל המערב, עברו תהליך ממושך של סירוס נפשי לאורך עשרות שנים. הם אינם רואים עצמם עוד כגברים במובן של פעם, ואינם מבינים שתפקידם לגונן על הנשים. את האינסטינקט הזה דיכא הפמיניזם היומיומי שהם סופגים בכל כלי התקשורת, בשילוב עם חוקים.

הגברים שוכנעו שהם עצמם מהווים את הבעיה ושהנשים לא צריכות אותם, שכל ניסיון להגן על נשים הוא "שוביניסטי" ושהנשים יכולות ומעדיפות להסתדר לבד. וכך פועלים יד ביד מנגנוני השמאל: פמיניזם מחד, והכנסת אוכלוסיות מהגרים עוינות מאידך.

תהליכים דומים מתרחשים בישראל. לכאורה, התנהגות המסתננים היתה אמורה לעורר את רוח הקרב של הגברים המקומיים. אבל אלו משובשים נפשית. המאבק נותר בידיהן של מנהיגות שכונות מקומיות בעוד שהשופטות ה"פמיניסטיות" עושות הכל כדי לעזור לאוכלוסיה שמתעמרת בהן.

הסרטון תורגם לעברית ע"י מיזם "הגלולה האדומה".

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.