עירנות הלוחם מנעה הברחת אקדח וכדורים

רב"ט יובל וייסמן, לוחם מעברים של חיל המשטרה הצבאית, תפס אקדח אוויר שניסה פלסטיני להבריח לשטח ישראל. ''לא לקחתי סיכון''.

עדו בן פורת , כ"ב בסיון תשע"ח

לוחמי המעברים מצילים חיים
לוחמי המעברים מצילים חיים
צילום: דובר צה"ל

לוחמי המעברים באיזור יהודה ושומרון ועוטף ירושלים מבצעים את הבידוק הביטחוני לאורך קו התפר בכל ימות השנה ובכל תנאי מזג האוויר.

בעשייתם מסכלים החיילים פעולות טרור, אמצעי לחימה, הברחות של שוהים בלתי חוקיים וסחורה בלתי מורשית, ובכך מגנים למעשה על אזרחי מדינת ישראל.

אמש (שני) נמנעה הברחת אמצעי לחימה לשטח ישראל בזכות עירנותו של רב"ט יובל וייסמן, לוחם מעברים מפלוגת להב בגדוד מעברים "תעוז" של חיל המשטרה הצבאית.

במהלך משמרת שגרתית במעבר בית סירא הנמצא בחטיבה המרחבית בנימין ומאוייש על ידי לוחמי פלוגת להב, הגיע פלסטיני וביקש להיכנס לשטח מדינת ישראל ברכבו. לאחר בידוק שנעשה על-ידי וייסמן, נמצא אקדח אוויר ולצידו מחסנית עם כדורי ברזל.

"כאשר בדקתי את הרכב, מצאתי במושב מתחת לכיסא לצד הנהג את האקדח ואת הכדורים. הפלסטיני טען שזה לא שלו, אך לא לקחתי סיכון, דיווחתי לחמ"ל, אקדח האוויר נלקח והפלסטיני נשלח בחזרה לשטח יהודה ושומרון", מספר וייסמן.

"אנחנו לוחמי המעברים נמצאים כאן בשביל לשמור ששום דבר לא ייכנס לשטח המדינה ויפגע בתושבים. התפיסה של אקדח האוויר מונעת גם את המחשבה שניתן להעביר דברים נוספים מתחת לאף שלנו. יש המנסים להעביר אמצעי לחימה מדומים במטרה לנסות את רמת הבידוק שלנו, ובמידה והם מצליחים- ככל הנראה יעבירו בפעם הבאה אמצעי לחימה שיקחו חיים", הוא מוסיף.

הפלסטיני טען: ''זה לא שלי''
צילום: דובר צה"ל

נציין כי זוהי לא התפיסה הראשונה שביצע רב''ט וייסמן, בעבר הוא תפס מסתננים ושוהים בלתי חוקיים אשר ביקשו להיכנס לשטח המדינה.

וייסמן, בן 19, מתגורר בקריית אונו. הוא התגייס למסלול לוחמי מעברים במרץ 2017 ובסיום הכשרתו הוצב בגדוד "תעוז" האמון על הבידוק הביטחוני במעברי יהודה ושומרון.

"לא ביקשתי להגיע לתפקיד, בעיקר כי לא הכרתי את העשייה או אנשים שמשרתים בו. אבל כבר בטירונות למדתי להכיר ולאהוב את התפקיד, התחברתי לאנשים כאן והיום אני מרוצה מאוד מהמקום שלי. תפיסת אקדח האוויר הוכיחה לי כמה שהעבודה שאנחנו עושים חשובה ואני מרגיש גאווה וסיפוק", הודה הלוחם.

סרן רפאל רכלבסקי, מפקד פלוגת להב בגדוד תעוז מוסיף כי "לוחמי המעברים מבצעים את הבידוק הביטחוני עבור כל מי שמבקש להיכנס לשטח מדינת ישראל. הלוחמים מהווים קו הגנה וצריכים להיות עירניים ומקצועיים, זאת לצד שמירה על כבוד האנשים העוברים במעבר ומרקם החיים לאוכלוסיה".