נשיאת העליון שכרה יועץ תקשורת

אסתר חיות החליטה לראשונה בתולדות העליון למנות יועץ תקשורת לבית המשפט. סמוטריץ': כשמערכת המשפט תעשה את תפקידה היא לא תצטרך יחצ"ן

עדו בן פורת , כ"ב בסיון תשע"ח

 אסתר חיות
אסתר חיות
צילום: הלל מאיר/TPS

נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, החליטה לראשונה בתולדות העליון למנות יועץ תקשורת לבית המשפט העליון, ובחרה בסגן־אלוף (מיל') חי לוגסי.

לוגסי שנבחר לאחר סינון של כמה מועמדים, שימש בעבר כיועץ תקשורת של השר נפתלי בנט.

בהנהלת בתי המשפט הסבירה כי מדובר במהלך אשר אושר על ידי הממשלה בעקבות המלצת נציבות שירות המדינה, שבמסגרתו הוסדרה משרת ראש מערך הדוברות של הרשות השופטת, ובמקביל הוקצה תקן נוסף של יועץ במשרת אמון שיסייע לנשיאת בית־המשפט העליון בהיבטים הנוגעים לשמירה על תדמיתה הציבורית של מערכת בתי המשפט ומעמדה בפני הציבור.

"הנשיאה הנחתה לפעול להסדרת משרת אמון של יועץ מקצועי שכיר בלשכתה, שיסייע לה לרכז את העבודה עם דוברות מערכת בתי־המשפט", נמסר מהנהלת בתי המשפט.

''אין מדובר ביועץ תקשורת 'אישי' אלא בגורם מקצועי שאמור לסייע לנשיאה בעבודתה השוטפת מול הדוברות ובכל ההיבטים האסטרטגיים הנוגעים בשמירה על תדמיתה הציבורית של מערכת בתי־המשפט ומעמדה בפני הציבור", הדגישו.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מסר בתגובה, "מי שחושב שהבעיה של מערכת המשפט היא ביח"צ שלה לא מבין איפה הוא חי. כשמערכת המשפט תעשה את תפקידה היא לא תצטרך איש יחסי ציבור כדי לקבל מחדש את אמון הציבור וכל עוד היא תמשיך להתנהל באופן שערורייתי גם איש יחסי הציבור הטוב ביותר בעולם לא יעזור לה".