מסע הירי בחיפה: המחבל הורשע ברצח

המחבל הערבי הורשע שנה וחצי לאחר שרצח את גיא כפרי הי"ד ופצע אדם נוסף. "פיתח שנאה כלפי יהודים, התגבש אצלו הרצון לנקום ביהודים".

עדו בן פורת , כ"ב בסיון תשע"ח

אחת מזירות הירי בחיפה
אחת מזירות הירי בחיפה
צילום: דוברות מד"א

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום (שלישי) את המחבל מוחמד שינאווי (22) שרצח את גיא כפרי ז"ל ופצע את הרב יחיאל אילוז בחודש ינואר בשנה שעברה.

שינאווי שביצע מסע ירי ברחובות חיפה, החליט להודות בכל המיוחס לו במהלך דיון בהוכחות שהתקיים היום בתיק.

הוא הורשע בעבירות של רצח בכוונה תחילה מתוך מניע דתי, לאומני או אידאולוגי, ניסיון לרצח, פעולה בנשק למטרות טרור והחזקת סכין, ניסיון לשוד וגניבת רכב.

המחבל התגורר בשכונת חליסה בחיפה. בבוקר הפיגוע הגיע המחבל לעיר התחתית, שם זיהה את הרב אילוז כיהודי חרדי. הוא עקב אחריו, ובהמשך ירה בו ופצע אותו באורח קשה. בעת מנוסתו מהזירה, ביצע שינאוי ירי נוסף לעבר אישה יהודייה שזיהה בסמוך, בלא שזו נפגעה.

בהמשך מנוסתו לעבר שכונת מגוריו חליסה, זיהה מחמד בחור יהודי נוסף - גיא כפרי הי"ד - ירה בו ורצח אותו.

המחבל המשיך את מנוסתו, תוך שהוא מסתיר את הנשק בו ביצע את הפיגוע, יחד עם חפצים אישיים נוספים, בחורשה הסמוכה לבית הוריו.

לאחר הירי, שינאוי פגש בשניים מחבריו וביקש מהם כי יסיעו אותו לרחוב ברנר בעיר חיפה, וכן שיתף אותם בכוונתו לגנוב אופנוע משליח מזון שהזמין למקום. בנוסף שינאוי הזמין וקיבל סכין קצבים חדה לצורך הגנה עצמית.

לאחר מעצרו, הועבר לחקירת השב"כ, שם התברר כי ביצע את הפיגוע ממניע לאומני ושנאת יהודים. בחקירתו עלה כי ביצע את הירי באופן מכוון כלפי יהודים באמצעות רובה "קרלו" שהיה ברשותו.

גיא כפרי
צילום: באדיבות המשפחה