הפגנות פרו-פלסטיניות באימון ארגנטינה

אחרי דבריו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל הערבית, רג'וב שקרא לשרוף את חולצותיו של מסי, הפגינו פעילים פרו-פלסטינים באימון הנבחרת

נרי וייס , כ"ב בסיון תשע"ח

פעילה פרו פלסטינית היום
פעילה פרו פלסטינית היום
צילום: רויטרס

"לקחת את משחק ההכנה מול נבחרת ישראל, למקום פוליטי זה קיצוני", כך אמר מנהל נבחרת ארגנטינה, שחקן העבר חורחה בורוצ'גה היום (שלישי) לכלי התקשורת שבספרד.

המנהל שכבש את שער הניצחון לזכות נבחרת ארגנטינה בגמר מונדיאל 1986, התייחס בדבריו לאיומיו של יו"ר ההתאחדות לכדורגל הערבית, ג'יבריל רג'וב שקרא לשרוף את חולצות הנבחרת בשל משחק ההכנה מול נבחרת ישראל, כשאמר, "אני לא חושב שזה יגיע למקום של שריפת חולצות. לא צריך לערב פוליטיקה וספורט".

כזכור, בעוד ארבעה ימים תגיע הנבחרת הארגנטינאית על שלל כוכביה בהם ליאו מסי, שחקן הכדורגל הטוב בעולם לאצטדיון טדי שבבירה, ותקיים משחק הכנה לקראת גביע העולם שיתקיים בעוד כשבוע וחצי ברוסיה, מול נבחרת הכדורגל של ישראל.

את רג'וב, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית כיום וראש הביטחון המסכל בגדה לשעבר, הכעיס הביקור של אחת מנבחרות הכדורגל הטובות בעולם בישראל. זה זמן רב שרג'וב מנסה להשתמש בספורט כמקפצה לפוליטיקה הערבית ומנהל מאבק נגד הכדורגל הישראלי. ביקורם של הארגנטינאים מהווה הכרה בכדורגל הישראלי ובחשיבותה ויוקרתה.

אחרי נאום השנאה שלו, היום אל מגרש האימונים בברצלונה, שם מקיימת בימים אלו הנבחרת הארגנטינאית את אימוניה, רגע לפני המראתה לישראל, הגיעו עשרות פעילים פרו-פלסטינים שמחאו על ביקור הנבחרת הארגנטינאית בישראל. הפעילים הגיעו עם דגלי אש"ף וחולצות של ארגנטינה מגואלות בדם, כשבמקביל אף הגיעו פעילים אל משרדי ההתאחדות הארגנטינאית בבואנוס איירס שבארגנטינה.

האוהדים קראו קריאות בגנות ישראל ונבחרת ארגנטינה, לאחר שיו"ר ההתאחדות לכדורגל הפלסטינית רג'וב קרא למסי ולנבחרת הארגנטינאית שלא להגיע לישראל, ובאם יגיע הורה לאוהדים לשרוף את חולצתו.

"הבעיות במזרח התיכון היו קיימות תמיד", אמר מנהל הנבחרת, "גם כשהיינו שם לפני כן. אני מקווה שיהיה לנו את אותו מזל שהיה לנו ב-1986 אחרי הביקור, אז זכינו במונדיאל".

שגריר הרשות הפלסטינית בארגנטינה, אמר בראיון לכלי התקשורת במדינה כי "המשחק הזה הוא חלק מחגיגות 70 שנה להקמת מדינת ישראל ומבחינתנו בלתי מתקבל שהוא יתקיים בירושלים שהיא שטח כבוש".

לאור המצב, הוחלט כי הנבחרת האורחת תתוגבר בהגיעה לישראל בכוחות אבטחה מיוחדים, בתקווה שהביקור יעבור בשלום ובשקט.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il