"גיהנום בתל אביב"

יו"ר ועד שכונת התקווה תוקף את אוזלת יד הממשלה לנוכח התפרעויות המסתננים. "תושבי דרום תל אביב עייפים ופוחדים".

ערוץ 7 , כ"ב בסיון תשע"ח

השמשה המנופצת
השמשה המנופצת
צילום: דוברות המשטרה

שלמה מסלאוי, יו"ר ועד שכונת התקווה וחבר מועצת העיר, תוקף הערב (שלישי) את אוזלת היד הממשלתית לנוכח ההתפרעויות האלימות של המסתננים בדרום תל אביב.

"ממשלת ישראל, באוזלת ידה ובהחלטה שלא להחליט, הפכה במו ידיה את המצב בדרום תל אביב לבלתי נסבל ואת חייהם של התושבים לגיהנום", אומר מסלאווי.

לדבריו, "ההתפרעויות האלימות של הימים האחרונים הן הוכחה נוספת לכך שהמסתננים מרגישים ביטחון רב בחייהם כאן, ויודעים כי לעולם לא יגורשו ולעולם לא ייענשו על מעשיהם".

"אמרנו, ואנחנו חוזרים ואומרים: ללא תמריצים - פיצויים לעוזבים מרצון, מתקני שהייה וכליאה וסנקציות כלכליות למעסיקים - המסתננים לעולם לא יעזבו את רחובות דרום תל אביב", טוען מסלאווי.

"ממשלת ישראל צריכה להידרש לעניין באופן מיידי, לחצות את מחסום בג''ץ ולגרום להוצאתם של המסתננים מדרום תל אביב, כך או אחרת", דורש מסלאווי. "תושבי דרום תל אביב עייפים ופוחדים ומבקשים שקט וביטחון, אחת ולתמיד".

נציין כי ההתפרעויות נמשכות כבר שלושה ימים, על רקע מאבק בין תומכי המשטר באריתריאה ומתנגדי המשטר מקרב קהילת המסתננים. הערב נפצעו בהתפרעויות שלושה בני אדם, אחד מהם באורח קשה. המשטרה עצרה 11 מהמתפרעים.

מוקדם יותר היום נופצה שמשת אוטובוס בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב לאחר שאבן שנזרקה במהלך ההתפרעויות פגעה באוטובוס וגרמה לו לנזק.