פרובוקציה של ה-BDS לפני ביקור נתניהו

יממה לפני שראש הממשלה מגיע לממלכה הבריטית התקיימה הפגנה אנטי ישראלית מול ביתה של ראש ממשלת בריטניה. השר ארדן: "אירוע עלוב"

ניצן קידר , כ"ג בסיון תשע"ח

הפגנות נגד ביקור נתניהו בצרפת. גם בבריטניה הפגינו
הפגנות נגד ביקור נתניהו בצרפת. גם בבריטניה הפגינו
צילום: REUTERS/Jean-Paul Pelissier

רגע לפני ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבריטניה שיחל היום (רביעי) התקיימה אמש הפגנה של פעילי BDS מול ביתה של ראש הממשלה הבריטית במחאה על הפגישה עם ראש ממשלת ישראל.

על קיום ההפגנה אחראים ארגונים אנטי ישראלים תחת הכותרת 'הזדהות עם הצועדים בצעדת השיבה הגדולה' והמשתתפים בה הניפו את דגלי פלסטין.

בין המשתתפים בהפגנה היו גם פעילים בארגון הקשורים לחמאס ולאחים המוסלמים, פעילים בארגון שהיה שותף לתכנון משט המרמרה ופעילי BDS נוספים שמקדמים חרמות על ישראל, לא רק בבריטניה אלא גם באירופה כולה.

השר לעניינים אסטרטגיים, גלעד ארדן, שמשרדו עוסק גם במאבק נגד הארגונים האנטי ישראלים, התייחס להפגנה ואמר כי "ארגוני ה-BDS ספגו כשלונות רבים בשנה האחרונה, והם מנסים לשמור על רלוונטיות על ידי ארגון אירועים והפגנות ויצירת פרובוקציות מול מנהיגי מדינות דמוקרטיות ושוחרות שלום".

"ההפגנה בלונדון חשפה שוב את פניהם האמיתיות של ארגוני החרם, שמוביליה קשורים לארגוני טרור רצחניים, ואשר מטרתם אינה אלא שלילת קיומה של מדינת ישראל. אנחנו מברכים את ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, על ידידותה האמיצה עם מדינת ישראל", הוסיף ארדן.

נזכיר כי לפני חודשים ספורים, פנה השר לשר לביטחון הפנים של בריטניה בן וולס ולראש עיריית לונדון סאדיק חאן והביע בפניהם דאגה ממשית סביב אירועים המאורגנים על ידי גורמים קיצוניים הקשורים לחמאס, ומשמשים כבמה להסתה ולקריאות לטרור נגד ישראל ותומכיה.