מירי רגב: "סוסים טרויאנים בכנסת"

שרת התרבות והספורט מירי רגב תוקפת את חברי הכנסת שביקרו אותה בחריפות. "מקווה ששחקני ארגנטינה לא ייכנעו לאיומי הטרור"

נרי וייס , כ"ג בסיון תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: עדי גפן/TPS

נכנעו לאיומי הערבים. עכשיו זה רשמי - נבחרת ארגנטינה ביטלה את הגעתה לישראל למשחק הידידות מול נבחרת ישראל, זאת לאור בקשתם של שניים משחקני הנבחרת חאבייר מסצ'ראנו וליאו מסי.

השניים, שנחשבים למנהיגים בנבחרת הודיעו כי לאור האיומים על חייהם מצידם של פעילים פרו-ערבים, אין בכוונתם להגיע לארץ למשחק ההכנה לקראת מונדיאל 2018 שיתקיים בעוד כשבוע ברוסיה.

אמש, הגיבה שרת התרבות והספורט מירי רגב לאפשרות לביטול המשחק כשאמרה היא מקווה "ששחקני ארגנטינה לא ייכנעו לאיומי הטרור ולארגוני ה-BDS". לדברי השרה, "מאז שנבחרת ארגנטינה הודיעה על הגעתה למשחק מול נבחרת ישראל, ארגוני טרור שונים החלו לשלוח מסרים והודעות לשחקני נבחרת ארגנטינה ולבני משפחתם ובהם איומים מפורשים לפגיעה בחייהם ובחיי משפחתם. בין היתר נשלחו לשחקנים גם סרטונים ותמונות של גופות ילדים".

גם התערבותו של ראש הממשלה נתניהו לא נשאה פרי, כשנשיא ארגנטינה מאקרי הודיע כי לא יוכל להשפיע על שחקני הנבחרת שהם אלה שהטילו וטו על הגעתם ארצה.

בהמשך תקפה השרה רגב את חבריה בכנסת שתלו את אי הגעת נבחרת ארגנטינה בקיום המשחק בירושלים: "אלה דברי הבל שנותנים לגיטימציה לטרור ולתומכי ה-BDS נגד מדינת ישראל.
לצערי יש לנו סוסים טרויאנים בכנסת שנותנים רוח גבית לטרור".

בשגרירות ישראל בארגנטינה אישרו כי הסיבה לביטול המשחק הינה בשל איומים על חייהם של שחקני הנבחרת הארגנטינאית מצידם של פעילים פרו-ערבים וכי אין קשר למיקום המשחק בבירה. "האיומים והפרובוקציות כלפי ליונל מסי, שעוררו באופן הגיוני את החששות מפני המשחק, אינם זרים לחיי היומיום של האוכלוסיה בישראל, שספורטאיה היו פעמים רבות מטרה לאלימות ופיגועים", נכתב. "הידידות בין ישראל לארגנטינה לא נמדדת במשחק כדורגל".

מי שכמובן ברך על ההחלטה הוא יו"ר ההתאחדות לכדורגל הערבית, ג'יבריל רג'וב שאמר כי הוא "מודה לשחקני ארגנטינה בהנהגת הכוכב מסי על סירובם לתמוך במטרה בלתי-ספורטיבית", כלשונו.

רג'וב, שכבר לפני יומיים איים וקרא לשרוף את חולצותיו של הכוכב של נבחרת ארגנטינה אם יגיע לישראל, אמר כי "ערכים, מוסר וספורט הבטיחו את ניצחונם היום והוציאו כרטיס אדום לישראל באמצעות ביטול המשחק", וכי יקיים היום (רביעי) מסיבת עיתונאים מול נציגות ארגנטינה ברשות הפלסטינית.

ח"כ יואל רזבוזוב מ'יש עתיד', ניסה גם הוא להועיל להגעת הנבחרת הארגנטינאית ארצה כששלח פנייה רשמית לראשי ההתאחדות לכדורגל בארגנטינה ובה דרישה לקיים את המשחק במדינת ישראל. "קיימו את המשחק כמתוכנן. זו בושה שנכנעתם כך ללחצים הפלסטיניים. חרגתם מהכלל הראשון בספורט – הפוליטיקה מחוץ לספורט".

ח"כ רזבוזוב חזר על הדברים שכתב במכתבו הקודם שנשלח כבר לפני מספר ימים, כשכתב, "אין כל סכנה ביטחונית לשחקנים הארגנטינאים, בישראל מצפים לקיומו של המשחק הזה במועד ובמדינה שנקבעו, ובעולם הספורט מקווים שנשמור על הספורט נקי מפוליטיקה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il