אבי גבאי: לחקור את התנהלות השרה רגב

לאחר האישור הסופי בדבר ביטול משחק הידידות, קורא יו"ר המחנה הציוני לחקור את התנהלות השרה. "התנהלות מושחתת שמחייבת חקירת משטרה"

נרי וייס , כ"ג בסיון תשע"ח

נבחרת ארגנטינה
נבחרת ארגנטינה
צילום: רויטרס

"חטפנו פצצה לפנים, זה לא רק ספורט", כך כתב הבוקר (רביעי) יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי בחשבון הטוויטר שלו.

גבאי קרא לחקור את התנהלות השרה רגב באשר לדרישה לקיים את המשחק דווקא בירושלים. "לצערי עלול להתחיל צונאמי בינלאומי". לדברי גבאי, "ההתנהלות המושחתת של שרת הספורט מטקס המשואות, דרך הטיימס סקוור ועד ארגנטינה מחייבת חקירת משטרה. זו המדינה שלנו, המיסים שלנו, הכבוד הלאומי שלנו ולא מכונת הפריימריס שלה".

גם ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, מתח ביקורת חריפה על רגב כשאמר: "זהו גול עצמי מרהיב לכל דוברי השלטון שמבטיחים לנו ״שמצבנו המדיני מצוין״. כואב מאד שה-BDS חוגג. כשלון מהדהד של ממשלה שטומנת את ראשה ולא קוראת את המציאות".

חברתם למפלגה, ציפי לבני יו״ר 'התנועה', אמרה כי "ביטול המשחק מרגיז ומצער ברמה לאומית אבל בעיקר זה גול עצמי כשרגב ונתניהו התעקשו להפוך משחק ראווה ספורטיבי לפוליטיקת ראווה אישית". לדבריה של לבני, "היה צריך להשאיר רק את הספורטאים שלנו על המגרש, את האוהדים הישראלים ביציעים, בלי קומבינות כרטיסים ואת הפוליטיקאים בחוץ.

יאיר לפיד, יו"ר 'יש עתיד' אמר גם הוא כי "הבעיה הגדולה ביותר של הממשלה הזו היא שהכל חלטורה. הכרטיסים למשחק בקומבינה, המאבק ב-BDS הועבר למשרד לבטחון פנים מסיבות פוליטיות, שרת התרבות מתחפשת לשרת החוץ רק כדי להידחף למצלמות ובסוף אף אחד לא עושה את העבודה וארגנטינה לא תגיע לישראל".

זוהיר בהלול הצטרף גם הוא לביקורת כשאמר: "האובססיה הפתולוגית לירושלמיזציה הפכה את המשחק לאירוע פוליטי מובהק"

לדברי בהלול, איש ספורט בעברו, "התנהלות השרה רגב ונתניהו במרדף אחר כבוד והון פוליטי, גבו את המחיר. ההתעקשות על העברת המשחק לירושלים והתערבותם הברוטלית בכל פרט עד לרמת לחיצת הידיים, של מה שהיה אמור להיות אירוע ספורט ידידותי רגיל, הוא שהכניס את הפוליטיקה לסיפור. האובססיה הפתולוגית לירושלמיזציה הפכה את המשחק לאירוע פוליטי מובהק שיצר אנטגוניזם עד ביטולו. את המחיר משלם האוהד הישראלי שביקש לחוות כדורגל ברמה בינ"ל בבית".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il