הישראלים מפוצלים. מי אשם?

62% מהציבור חשים שהחברה הישראלית מפוצלת.  67% חשים שהפעילות של רוב חברי הכנסת היא שגורמת לפיצול החברה הישראלית.

אורלי הררי , כ"ג בסיון תשע"ח

יום האחדות
יום האחדות
צילום: אביתר ניסן

62% מהציבור בישראל חושבים כי החברה הישראלית מפוצלת. כך עולה מסקר שנערך לרגל "יום האחדות" החל היום (רביעי), במהלכו יתקיימו פעילויות לקידום האחדות והסולידריות של החברה הישראלית.

הסקר בחן עמדות של האוכלוסייה הבוגרת בישראל מן המגזר יהודי (חילונים, דתיים) והמגזר ערבי. הסקר נערך על ידי מכון סמית וכלל מדגם מייצג של 600 אנשים.

67% מהציבור חשים שהפעילות של רוב חברי הכנסת היא שגורמת לפיצול החברה הישראלית. עוד עולה מהסקר כי 77% אחוז מהציבור ציינו שהם מרגישים חלק מהחברה הישראלית, לעומת זאת 32% מכלל הציבור עד גיל 29 לא מרגישים חלק מהחברה הישראלית.

59% מהציבור ציינו שלא השתתפו בשנתיים האחרונות במפגש עם אנשים ממגזרים אחרים, אך 71% מהציבור ציינו שהם כן מעוניינים להיפגש עם אנשים ממגזרים אחרים.

רוב הציבור, 77%, הסכימו שיש צורך שיהיה יום אחדות שבו יהיו אירועים ופעילויות שמטרתם חיזוק האחדות בחברה הישראלית.

רחלי פרנקל, מייסדי יום האחדות, אמו של נפתלי פרנקל הי"ד, אמרה כי ''לרוב הציבור לא יצא לשבת עם אנשים ממגזר אחר בשנתיים האחרונות. לדעתי זה הפסד גדול! ועד שלא תתנסו לא תדעו כמה זה מיוחד, מעשיר ומחזק את החברה שלנו.

''יום האחדות הוא הזדמנות נהדרת לנסות להיפגש עם האחר. ביום האחדות יתקיימו מאות אירועים שיחגגו את הגוונים השונים שלנו, ויעניקו מקום גם למשותף ולמחבר בין אנשים וקבוצות שאין להם הזדמנויות לשבת יחד. יום האחדות גדל ומתפתח בכל שנה. בקיץ 2014 הראנו כחברה, למה אנחנו מסוגלים. נהדר לשמר חלק מזה", אמרה.