אלה הזוכים בחידון העולים בחמ"ד

חידון העליה הגדול של תלמידי החמ"ד, התקיים זו השנה ה-16 בגבעת וושינגטון. 21 תלמידים הגיעו לקו הגמר.

תגיות: חמ"ד עולים
ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ח

הזוכה במקום הראשון
הזוכה במקום הראשון
צילום: ששון תירם

חידון העליה הגדול של תלמידי החמ"ד, התקיים השבוע זו השנה ה-16, בגבעת וושינגטון וכלל חידון מושגים ביהדות בהנחייתו ובחיבורו של נריה פנחס, מנחה חידון התנ"ך המיתולוגי.

האירוע במעמד הרב הראשי ליהודי אתיופיה וראש מינהל החינוך הדתי התקיים החידון הארצי לתלמידים עולים בקרית החינוך גבעת ושינטון.

החידון הינו הישורת האחרונה של תכנית תלי"ה - תגבור לימודי יהדות, הנלמדת לאורך שנת הלימודים בחטיבות הביניים בקרב תלמידים עולים. בסיום הלימוד מתקיים חידון מושגים. 21 תלמידים, מהארצות - איטליה, צרפת, הודו, ברית המועצות לשעבר, בלגיה, ארה"ב, אתיופיה, יגוסלביה ותורכיה, הגיעו לקו הגמר והשתתפו בחידון המסכם.

במקום הראשון זכה יאשה (יעקב) מיישין, תלמיד כיתה ח' בתכנית מצוינות בחמ"ד אמי"ת כרמיאל, שעלה לפני 3 שנים מאוקראינה.

במקום השני זכה יוסי לוי, תלמיד ישיבת חמ"ד אמי"ת אשדוד שעלה מתורכיה לפני כשנתיים ובמקום השלישי דניאל שיכמן תלמידי חמ"ד קרית הרצוג בני ברק, שעלה מברזיל לפני פחות משנה.

על האירוע ניצחו יעלה כהן המובילה ביד רמה את התוכנית יחד עם צוותה המסור של מדריכי קליטת העליה - תמי צלינקר, שושי רבינוביץ, ויקי נגרי דיקלה רוזנבאום, ידידיה וולף, ברוך מיכאלי, ברוריה מנדל ושלמה אילן.
בצוות השופטים עמדו סגנית ראש מנהל החמ"ד - מיכל דהאן, יהושע פרי אל, יפת דרכי ובועז קולומבוס.

אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד אמר: "בחמ"ד קולטים אלפי תלמידים עולים בשנה ופועלים לשילובם, לחיזוק הזהות הציונית דתית ולקידום הישגיהם הלימודיים. החמ"ד פועל לקליטה מיטבית של עולים חדשים בהם אנו מתברכים ועמם שמחים".

יעלה כהן מדריכה ארצית בחמ"ד, באגף קליטת תלמידים עולים הוסיפה "כשבית הספר שולח נציג מטעמו, תלמיד עולה, כל בית הספר נרתם למאמץ שלו וזה הופך למשימה בית-ספרית ובתחושה של התלמידים אפילו לאומית. זה מעצים את הילד העולה ומגבש אותו עם סביבתו ועם חבריו. למרות שזו השנה ה-16 בה אני מלווה את התכנית, היא עדין ממשיכה לרגש אותי ואני מרגישה התחדשות בכל שנה".