אכזריות בגן הילדים

סייעת מפתח תקווה תקפה באלימות את יסמין הקטנה עד שנחנקה למוות. המשטרה הגישה הצהרת תובע. מעצרה הוארך בחמישה ימים.

עדו בן פורת , כ"ג בסיון תשע"ח

יסמין וינטה ז''ל
יסמין וינטה ז''ל
צילום: באדיבות המשפחה

המשטרה סיימה לחקור את פרשת מותה של הפעוטה יסמין וינטה בת השנה וחודשיים שאירע בגן ילדים בפתח תקווה באמצע החודש שעבר.

מממצאי החקירה עולה חשד לפיו אישה בת 23 מאוקראינה, תושבת ארעית שהועסקה כסייעת בגן, גרמה למותה של הפעוטה סמוך לשעה 14:00 כאשר השכיבה אותה לישון יחד עם פעוט נוסף.

חקירה מאומצת של משטרת ישראל הובילה לחשיפת המקרה על אף העובדה שעל הגופה של הפעוטה לא התגלו סימני אלימות וההתרשמות הראשונית של גורמי הרפואה היתה כי אין חשד לעבירה.

במהלך החקירה נגבו עדויות מצוות הגן, מגורמי רפואה וכן מהורי הפעוטה- נתינים מולדביים. צוות החקירה הוציא צו חיפוש לגן, ובמהלך החיפוש התגלה במקום מכשיר מקליט וידאו דיגיטלי (DVR) אליו היתה מחוברת מצלמת אבטחה שצוות הגן סבר כי אינה פועלת.

החוקרים צפו בסרטון מהמצלמה בחדר המשחקים של הגן, וגילו כי רגעי המוות של הפעוטה צולמו במלואם.

מנהלת הגן - בת 50 תושבת פתח תקווה, סייעת נוספת בת 33 - תושבת ארעית מרוסיה, וכן הסייעת החשודה בהמתה נעצרו לחקירה במהלכה עומתו עם סרטון האבטחה.

מחומר החקירה התבסס החשד כי בפעולתה של הסייעת היא המיתה, לכאורה, את הפעוטה בחנק. מצפייה ממושכת בסרטוני האבטחה עלו עוד למעלה מעשרה מקרים בהם נראתה הסייעת החשודה בהמתה וכן הסייעת הנוספת מפעילות כוח על הפעוטות במקום.

הסייעת הנוספת ומנהלת הגן שוחררו בתנאים מגבילים, ומעצרה של הסייעת החשודה בהמתה הוארך מעת לעת.

היום (רביעי) עם גיבוש התשתית הראייתית נגדה, הובאה החשודה לדיון נוסף בהארכת מעצרה, במהלכו הוגשה בעניינה הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. מעצרה של החשודה הוארך ב-5 ימים.

רפ"ק גריגורי פוקס, קצין אח"מ במשטרת פתח תקווה