מגיש אוסטרלי: ישראל היא אבן חן נדירה

מנחה "סקיי ניוז" באוסטרליה, רוס קמרון, נשא נאום של אהדה לעם היהודי: "כשרואים יהודי ברחוב, צריך להכיר שזהו צאצא של דוד המלך".

גיא כהן , כ"ג בסיון תשע"ח

מפת ישראל
מפת ישראל
צילום: אייסטוק

מנחה ב"סקיי ניוז" באוסטרליה, רוס קמרון, נשא לפני שבועיים וחצי נאום של אהדה לעם היהודי.

"אני חייב להגיד, שהמחשבה השמרנית אומרת: 'אל תמציא משהו חדש, אם יש כבר פתרון יפה וזמין שמישהו אחר כבר המציא. ובעיקרון – היהודים כבר המציאו בערך הכל".

"אז אל תבזבזו את זמנכם. פשוט – שתהיה לכם הענווה. למיטב ידיעתי, אין לי טיפת דם יהודי בגופי. אבל לחלוטין היה זה לכבוד ולעונג לי, אם כך היה", אמר המגיש והוסיף, "אני רק רוצה להגיד לעולם הערבי: אצלכם חיים כ-350 מיליון ערבים ב-22 מדינות. אתם מתגאים, הבדואים למשל מתגאים בהכנסת האורחים שלהם. רציתי להגיד לכם שאני לא חושב שהמדיניות שלכם להתעמת עם היהודים, היא לטובתכם הגדולה".

"אני חושב שאם תשבו רגע ותגידו: בסדר. יש לנו את אבן החן הנדירה הזו, של 6.5 מיליון יהודים במדינת ישראל הכוללת 8 מיליון בני אדם. זה אחד מהדברים הטובים ביותר שקורים במזרח התיכון. זה מה שתיארתי בעבר כ-'הקסם שבמבצע הזה'", אמר רוס.

הוא סיכם, "אז איפה שלא תהיו בעולם, אם יש לכם שכן יהודי, ברכו אותו. כשאתה רואה יהודי הולך ברחוב, אתם צריכים להכיר בצאצא של דוד המלך. ולומר: זהו סיפור ההישרדות הנפלא ביותר שאי פעם נכתב".