"זה לא BDS - זה אירוע טרור"

שרת הספורט מירי רגב מצהירה כי הרקע לביטול הגעתה של נבחרת ארגנטינה הוא איומי טרור על חיי שחקני הנבחרת.

ניצן קידר , כ"ג בסיון תשע"ח

מירי רגב
מירי רגב
צילום: מרים אלסטר, פלאש90

שרת הספורט, מירי רגב, כינסה הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים בעקבות ביטול משחק הידידות בין נבחרות הכדורגל של ישראל וארגנטינה.

"לפני שעה קלה עודכנתי על ההחלטה לבטל את המשחק שנקבע למוצ"ש הקרוב. הארגנטינאים מבקשים סליחה מהציבור בישראל כי הם מבינים שההחלטה מרחיקת לכת. מדובר בהחלטה שנובעת מאיומים על חייו של כוכב הנבחרת מסי. איומי הטרור על חייו הכריעו אותו", אמרה רגב.

היא הציגה תמונות של אימוני נבחרת ארגנטינה בברצלונה בימים האחרונים ואמרה, "אלה תמונות של גורמי טרור שמאיימים על חיי מסי, משפחתו וחברי הנבחרת של ארגנטינה. מדובר בטרור חדש-ישן, שמפחיד, מרתיע ומהלך אימים על ספורטאים".

"מדובר באותו טרור שהביא לרצח חללי מינכן. אז היו אלה רוצחים מספטמבר השחור, היום מדובר בג'יבריל רג'וב שממשיך עם הטרור", הוסיפה רגב כשהיא מפנה את האצבע המאשימה בנוגע להסתה לעבר יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית.

רגב טענה כי העברת המשחק לירושלים היא לא הסיבה שנבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל. "אין שקר גדול מזה. הארגנטינאים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים. המשחק הזה נולד בגלל הרצון של מסי להגיע לירושלים, לנשק את הכותל ולבקר בכנסיית הקבר. הסיפור הוא לא ירושלים או חיפה. נבחרת ארגנטינה פשוט לא עמדה בלחץ האיומים שהופנו אליה".

היא מתחה ביקורת חריפה על פוליטיקאים שתקפו אותה בעקבות ביטול המשחק. "אל חברי הכנסת הערבים הצטרפו חברי הכנסת מהשמאל, גבאי, שמולי ויחימוביץ'. על מה הצהלה שלכם? על זה שמאות אלפי ילדים לא יהנו ממסי? לאן הגענו? אם היתה אליפות עולם בשמחה לאיד כנראה הייתם מנצחים בה", אמרה רגב.

היא סיכמה את נאומה וציינה, "אני מבינה את האכזבה הגדולה של עשרות אלפים אבל בואו נרים את הראש. לא קרה אסון. לא ניתן לאירועים כאלה למנוע מאיתנו את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו. אין לנו במה להתבייש".

מוקדם יותר הודיע יו"ר התאחדות הכדורגל בארגנטינה, קלאודיו טאפיה, כי המשחק בין נבחרת ארצו לישראל שהיה מתוכנן להתקיים במוצאי השבת באיצטדיון טדי בירושלים - בוטל.

"אנחנו מצטערים, אך לא נוכל להגיע לישראל במצב הנוכחי. מתנצלים בפני אזרחי ארגנטינה החיים בישראל, בפני הילדים שחיכו לנו ורצו להכיר את השחקנים", אמר טאפיה.

הוא הוסיף, "קיבלתי את ההחלטה בשל אחריותי על הנבחרת והחשיבות בשמירת ביטחונים של השחקנים שספגו איומים. אני מתנצל בפני התאחדות הכדורגל של ישראל ובפני הקהילה היהודית כאן. זה לא קשור ליהדות או לישראל".