"אגף חרדים במשרד השיכון אינו פעיל"

משאילתא שהציג ח"כ מקלב בפני שר השיכון במליאת הכנסת עולה כי התקן היחיד באגף קיים במשרה חלקית בלבד. גלנט: הזוכה התפטר מתפקידו

מיכל לוי , כ"ג בסיון תשע"ח

ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב
צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

למרות החלטת הממשלה להקמת אגף חרדים במשרד השיכון, בפועל האגף אינו פעיל - כך עולה משאילתה דחופה שהגיש היום ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) לשר השיכון יואב גלנט במליאת הכנסת.

מקלב הסביר כי האגף הוקם במטרה לעסוק במענה למצוקת הדיור, אך בפועל לא אוישו התקנים באגף.

"ממידע שהגיע לידי, מתברר כי כל פעילות האגף החשוב, מסתכמת בתקן אחד ואף הוא כתקן חלקי בלבד", אמר מקלב והוסיף, "ההסכמות וההבנות לגבי האגף היו כך שהאגף ייתן מענה למצוקת הדיור ולצרכים במגזר החרדי".

שר השיכון יואב גלנט פירט ב תשובתו את הפעולות שנקט לטובת פיתרון מצוקת הדיור בציבור החרדי. גלנט מנה את הסכמי הגג בבית שמש ובאלעד שנחתמו לאחרונה וציין כי אף בעיר רכסים ישנה תוכנית אשר עמדה 28 שנה וכבר בתחילת השנה הקרובה יעלו הטרקטורים לשטח ויחלו בעבודת הבנייה.

"הובלנו החלטת ממשלה לפיה יתוכננו עשרים אלף יחידות דיור וישווקו חמש עשרה אלף יחידות דיור. מדובר בהיקפים חסרי תקדים", אמר גלנט.

לגבי השאילתא אמר השר כי על מנת לאמוד את הצורך בדיור במגזר החרדי, הוחלט על הקמת האגף ואף פורסם מכרז אשר נגשו אליו 56 מועמדים ומתוכם עלו לשלב הגמר 13. בסופו של דבר אויש התקן, אך שלושה חודשים לאחר כניסתו לתפקיד, הגיש הזוכה מכתב התפטרות.

"לכן נציבות שירות המדינה פרסמה מכרז חדש, אך הוא הוקפא וטרם התקבל מענה לפשר הקפאתו. בינתיים הכנסנו עובד במשרה חלקית באופן זמני עד להשלמת תהליך המכרז".

מקלב אמר בתגובה כי העיכובים הללו מקשים על מתן הפתרונות למצוקת הדיור החרדי. עוד אמר כי יפנה לנציבות שירות המדינה לבדיקת העניין.