השמיצה את ישראל ושילמה מחיר

הופעה של הפמיניסטית האמריקנית טמיקה מאלורי באוסטרליה בוטלה, לאחר שאמרה שהקמת ישראל היתה פשע.

גיא כהן , כ"ג בסיון תשע"ח

טמיקה מאלורי
טמיקה מאלורי
צילום: רויטרס

הופעה מתוכננת של הפמיניסטית האמריקנית טמיקה מאלורי באוסטרליה בוטלה לאחר שמאלורי אמרה שהקמת ישראל היתה "פשע בתחום זכויות האדם".

מאלורי – המשמשת כנשיאה משותפת של "צעדת הנשים" בארה"ב – היתה אמורה להיות הדוברת המרכזית בכנס של סוכנות העבודה הסוציאלית Good Life שתיערך במלבורן בשבוע הבא. אולם, המארגנים ביטלו את הופעתה מחשש שהמחלוקת סביב דבריה "תטיל צל" על האירוע.

ארגונים יהודיים באוסטרליה נזעקו לאחר שמאלורי הסבירה ביום שישי, בנאום וידיאו בפני "המרכז לזכויות חוקתיות במנהטן", את התנגדותה לאופן בו הוקמה מדינת ישראל.

"ברור שאתם הייתם זקוקים למקום כלשהו ללכת אליו", אמרה, בהתייחס ליהודים. "סבבה, הבנו את זה. קלטתי. אבל אתה לא מופיע בביתו של מישהו, כשאתה צריך מקום לשהות בו, ומחליט שאתה רשאי להשליך אותם החוצה, ולהכאיב לאנשים שנמצאים על האדמה הזו. ולהרוג, ולגנוב, ולעשות מה מה שאתה תעשה כדי לקחת את האדמה הזו. בעיני זו לא הוגן. זה פשע בתחום זכויות האדם".

יהודים באוסטרליה מחו נגד מאלורי עוד לפני דבריה ביום שישי, נוכח העובדה שצייצה תמיכה במנהיג המוסלמי השחור האנטישמי לואיס פרחאן. היא אף העלתה תמונה שלה לצד פרחאן ונכחה בנאום שלו בו תקף את היהודים באופן בוטה.