"להיערך להפעלת לחצים נוספים"

ראש הממשלה נתניהו מתייחס מלונדון לביטול משחק הכדורגל בין נבחרות ישראל וארגנטינה. "זו בקשה טבעית להעביר את המשחק לירושלים".

ניצן קידר , כ"ג בסיון תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Gili Yaari/Flash90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (רביעי) בתדרוך כתבים בלונדון לביטול משחק הכדורגל בין נבחרות ארגנטינה וישראל.

"ההחלטה של הנבחרת הארגנטינית מאכזבת ומצערת. זו לא החלטה מדינית של הממשל בארגנטינה. מעבר לזה אני יכול לומר שזה מצער. זו בקשה טבעית להעביר את המשחק לירושלים ולצערי הם נסוגו מזה. כעת יש דיווחים שהיה עליהם לחץ", דברי נתניהו.

הוא הוסיף, "אני מקווה שזה לא ישפיע על תחומים נוספים, אך צריך להיערך לאפשרות שיופעלו כל מיני לחצים".

נתניהו סיפר עוד, "שמעתי על זה אתמול בערב וצלצלתי לנשיא ארגנטינה. הוא חזר אליי ואמר: 'אין לי דרך להשפיע על זה, זו לא החלטה מדינית של נשיא'. הוא התנצל שאינו יכול לעזור".

מוקדם יותר כינסה שרת הספורט, מירי רגב, מסיבת עיתונאים בעקבות ביטול משחק הידידות בין נבחרות הכדורגל של ישראל וארגנטינה.

"לפני שעה קלה עודכנתי על ההחלטה לבטל את המשחק שנקבע למוצ"ש הקרוב. הארגנטינאים מבקשים סליחה מהציבור בישראל כי הם מבינים שההחלטה מרחיקת לכת. מדובר בהחלטה שנובעת מאיומים על חייו של כוכב הנבחרת מסי. איומי הטרור על חייו הכריעו אותו", אמרה רגב.

היא הציגה תמונות של אימוני נבחרת ארגנטינה בברצלונה בימים האחרונים ואמרה, "אלה תמונות של גורמי טרור שמאיימים על חיי מסי, משפחתו וחברי הנבחרת של ארגנטינה. מדובר בטרור חדש-ישן, שמפחיד, מרתיע ומהלך אימים על ספורטאים".

"מדובר באותו טרור שהביא לרצח חללי מינכן. אז היו אלה רוצחים מספטמבר השחור, היום מדובר בג'יבריל רג'וב שממשיך עם הטרור", הוסיפה רגב כשהיא מפנה את האצבע המאשימה בנוגע להסתה לעבר יו"ר התאחדות הכדורגל הפלסטינית.

רגב טענה כי העברת המשחק לירושלים היא לא הסיבה שנבחרת ארגנטינה לא תגיע לישראל. "אין שקר גדול מזה. הארגנטינאים מעולם לא התנגדו לקיום המשחק בירושלים. המשחק הזה נולד בגלל הרצון של מסי להגיע לירושלים, לנשק את הכותל ולבקר בכנסיית הקבר. הסיפור הוא לא ירושלים או חיפה. נבחרת ארגנטינה פשוט לא עמדה בלחץ האיומים שהופנו אליה".

היא מתחה ביקורת חריפה על פוליטיקאים שתקפו אותה בעקבות ביטול המשחק. "אל חברי הכנסת הערבים הצטרפו חברי הכנסת מהשמאל, גבאי, שמולי ויחימוביץ'. על מה הצהלה שלכם? על זה שמאות אלפי ילדים לא יהנו ממסי? לאן הגענו? אם היתה אליפות עולם בשמחה לאיד כנראה הייתם מנצחים בה", אמרה רגב.

היא סיכמה את נאומה וציינה, "אני מבינה את האכזבה הגדולה של עשרות אלפים אבל בואו נרים את הראש. לא קרה אסון. לא ניתן לאירועים כאלה למנוע מאיתנו את הגאווה והשמחה במדינה שיש לנו. אין לנו במה להתבייש".